SmartNews – szybki misz-masz z newsami

0
714

Mimo że urządzenia mobilne pozwalają nam odwiedzać dowolną liczbę stron internetowych, aplikacje zrzeszające wiele portali i umożliwiające ich czytanie w przejrzystej, wygodnej formie cały czas są na fali. Ostatnio odkryłem koleją z nich, która bez dwóch jest godna polecenia. Znajdziecie ją w Google Play pod nazwą SmartNews i – co bardzo ważne – dostępna jest całkowicie za darmo.

Apka SmartNews potrafi zaimponować przede wszystkim szybkością działania. Nie ma co ukrywać, że nie wszystkie tego typu programy mogą się pochwalić czymś podobnym. Co prawda, wpływ na tempo ładowania się newsów ma przede wszystkim szybkość naszego łącza, jednak trzeba przyznać, iż nawet w nieco bardziej „internetowo ekstremalnych” sytuacjach (publiczne Wi-Fi albo mobilne łącze na wsi XYZ) opisywane narzędzie radzi sobie doskonale.

n

Zacznijmy od prostego wyjaśnienia. Czym tak naprawdę jest SmartNews? Jest to aplikacja, dzięki której nie musimy zmieniać stron internetowych, chcąc przejrzeć nowości zamieszczone przez kilka portali. Można zatem rzec, że jest to swego rodzaju niezbędnik newsomaniaka, gdzie o każdej porze dnia i nocy można przeczytać o czymś nowym.

Program oferuje nam kila podstawowych kategorii informacji. Poza zakładką „Top” możemy znaleźć tutaj także nowinki ze świata sportu, celebrytów oraz technologii. Nie zabrakło oczywiście także popularnego „Lifestyle’u”, czyli swego rodzaju misz-maszu o zdrowiu, pasjach i tak dalej, i tak dalej.

Interfejs zastosowany w SmartNews jest bardzo przejrzysty. Cześć „newsowa” podzielona jest na kolorowe zakładki umieszczone na samej górze oraz listę artykułów wraz z obrazkami. Przełączanie się między jedną kategorią a drugą jest bardzo proste. Podobnie sprawa ma się z uruchamianiem wybranej przez nas treści, ale myślę, że o tak podstawowych kwestiach nawet nie warto pisać.

n1

Opisywana apka umożliwia nam czytanie w dwóch trybach. Albo poprzez mobilną, oficjalną stronę internetową danej gazety czy portalu, albo poprzez wersję „Smart”. Ta druga pozwala nam na bardzo szybkie ładowanie tekstu i nawet w najmniejszym stopniu nie wychodzi poza ramy SmartNews.

Jeżeli mamy na to ochotę, możemy w każdej chwili odświeżyć newsy, ale nic nie stoi także na przeszkodzie, aby aktualizowały się one automatycznie. Sami decydujemy, w jakich godzinach i porach dnia. Niestety, możemy wybrać tylko poranek, południe i wieczór. Brakuje w tej kwestii zdecydowanie bardziej zaawansowanych ustawień.

Na końcu muszę – niestety – wspomnieć o jednej wadzie. SmartNews to anglojęzyczny program, tak więc jeżeli chociaż w najmniejszym stopniu nie znacie angielskiego, nie będziecie mieć z niego najmniejszego pożytku.