Smartfonowo-tabletowe „nowości” od Samsunga

0
760

Firma Samsung zaprezentuje dzisiaj w Nowym Jorku swoje nowe tablety z serii Galaxy Tab S. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będą to jedyne nowości, jakimi w najbliższym czasie uraczą nas Koreańczycy. Internet plotkuje, między innymi, o premierze mniejszej wersji smartfonu Galaxy S5 oraz zupełnie nowym phablecie z rodziny Note. Jeżeli w najbliższym czasie planujecie zmienić swoje urządzenia mobilne, na pewno obok tego newsa nie powinniście przejść obojętnie.

Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że zawsze decyduje się na stworzenie wersji Mini swoich flagowych smartfonów. Czy jest to słuszna decyzja, czy nie, trudno jednoznacznie stwierdzić.

Na pewno z tego faktu cieszą się osoby, które nie tolerują obecnego trendu na ogromne wyświetlacze w telefonach i cen owych urządzeń. Z drugiej strony można zarzucić producentowi, że tego typu akcjami stara się postawić na ilość, zamiast spróbować skupić się na jakości i wypuszczaniu na rynek maksymalnie dwóch, trzech gadżetów w ciągu roku.

Galaxy-Tab4-10.1-SM-T530-White_1

Jak informują zagraniczne portale zajmujące się Androidową tematyką, Samsung Galaxy S5 w wersji Mini zostanie zaprezentowany światu w ciągu kilku najbliższych dni. Jeżeli wierzyć plotkom, wspomniany smartfon będzie wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720, układ Exynos 3 i 1,5 GB pamięci RAM.

Wszystko wskazuje również na to, że minimalistyczna wersja flagowego smartfonu sprzedawana będzie tylko w jednej wersji – z 16 GB pamięci wbudowanej. Oczywiście, w urządzeniu znajdzie się także miejsce dla dwóch kamer (przedniej i tylnej) oraz lansowanego przez Samsunga pulsometru. Całość pracować będzie na Androidzie 4.4.

section_0_product

Jeśli chodzi o informacje na temat phabletu Galaxy Note 4, na razie wiadomo tylko i wyłącznie tyle, że będzie on posiadał nieco wykrzywiony ekran (zachodzący na boki obudowy) o przekątnej ok. 6 cali oraz nowość w postaci czujnika UV, który ma w dużym stopniu wyeliminować problem korzystania z urządzenia w słoneczne dni.

Największy ze smartfonów Samsunga prawdopodobnie zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy. Zupełnie inaczej sprawa ma się z tabletami od Koreańczyków. Te zostaną zaprezentowane światu już dzisiaj. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że w Stanach popularny producent urządzeń mobilnych przedstawi trzy wersje gadżetów z ekranami o przekątnej 8,4, 10,5 oraz 13,3 cali.

Uważacie, że polityka Samsunga ma sens, a jeśli tak – to na jaki nowy sprzęt z ich oferty najchętniej byście się skusili?