Smart Alarm Clock – (nie)zwykły budzik dla Androidowców

0
857

Nazwa budzika Smart Alarm Clock wskazuje, że będziemy mieli do czynienia z czymś smukłym i inteligentnym. I rzeczywiście tak jest. Mimo że w Google Play nie jest trudno znaleźć narzędzie do budzenia nas każdego dnia, żaden z wymagających użytkowników urządzeń mobilnych nie powinien z góry przekreślać narzędzia stworzonego przez zespół serwisu Sport.com. Odpowiedź na pytanie dlaczego poznacie w tym wpisie.

Już na samiutkim początku wspomnieć należy o najważniejszej cesze Smart Alarm Clock, czyli minimalizmie. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, co udowadnia chociażby sam tutorial, który składa się w zasadzie tylko z kilku krótkich punkcików. Oczywiście, nieskomplikowanej konstrukcji nie można od razu wiązać z małą ilością funkcji. Tych drugich jest bowiem w opisywanym programie bardzo wiele, co z pewnością uznać należy za zaletę i nie ulega to jakimkolwiek wątpliwościom.

turn

Na dobry początek dostajemy od autorów Smart Alarm Clock pięć dni, podczas których możemy za darmo korzystać z funkcji dostępnych w płatnej wersji apki. Być może jest to chwyt marketingowy, ale mnie bardzo się on podoba. Wolę w praktyce przekonać się, czy faktycznie potrzebuję pewnych rzeczy, czy absolutnie moje potrzeby zostaną zaspokojone przez darmowe funkcje.

Najważniejsza rzecz – aby w ogóle korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje aplikacja, należy w nocy podłączyć urządzenie do prądu. Wszystko dlatego, że Smart Alarm Clock nie tylko stworzony został po to, by budzić nas rano o wyznaczonej porze. Jest to także narzędzie nagrywające wszystko, co zdarzy nam się w nocy powiedzieć, a także badające naszą aktywność podczas poszczególnych faz snu.

turn1

Kiedy aktywujemy budzik, na ekranie pojawia się informacja o tym, ile czasu pozostało nam do określonej godziny, a także otrzymujemy informację o tym, jaka pogoda panuje za oknem. Warto wspomnieć, że zamiast licznika możemy na wyświetlaczu umieścić jedynie tradycyjny zegarek wskazujący aktualną godzinę.

Program nie oferuje nam zbyt wielu budzących dzwonków, szczególne w swoim darmowym wariancie. Na szczęście, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać w nim z ulubionych kawałków muzycznych zapisanych w pamięci urządzenia.