Small & Furious – szybki i wściekły… manekin testowy

0
707

Zastanawialiście się jak wygląda dzień z życia manekina testowego, któremu przychodzi sprawdzać możliwości prototypów samochodów oraz innych maszyn? Jeżeli tak, możecie zainstalować na swoim smartfonie Small & Furious i przekonać się o tym na własnej skórze. Spokojnie, nawet po kilku godzinach spędzonych z produkcją POSSIBLE Games nikt nie straci głowy. No może poza wspomnianym już manekinem.

Bohaterem Small & Furious jest tzw. laleczka laboratoryjna, czyli inaczej rzecz biorąc specjalny przedmiot w kształcie człowieka, którym posługują się naukowcy w momencie, kiedy chcą przekonać się o tym, czy stworzony przez nich samochód jest w pełni bezpieczny. Na pewno niejednokrotnie mieliście okazję oglądać testy samochodowe w telewizji, tak więc jestem pewien, że w tej kwestii nie muszę nic więcej pisać.

big

W aplikacji – co na pewno dla nikogo z Was wielkim zdziwieniem nie będzie – kierujemy poczynaniami wspomnianego osobnika posadzonego na siedzeniu w czterokołowym pojeździe i robimy wszystko, by dojechał do wyznaczonego celu w jednym kawałku i w określonych ramach czasowych. Sprawa prosta nie jest, bowiem na naszej drodze czeka ogromna ilość przeszkadzajek.

Im późniejszy etap, tym więcej pułapek do przechytrzenia. W Small & Furious dosłownie na porządku dziennym są garby, jakie spotkać można na polskich drogach osiedlowych, a także wszelkiej maści trampoliny, wzniesienia oraz mechanizmy otwierające szlabany oraz składające mosty. Wydają się one całkiem proste do minięcia, ale możecie wierzyć mi na słowo, że wcale takie nie są.

big1

Gra oferuje nam 80 tras usytuowanych w różnych wirtualnych miejscach, gdzie przychodzi nam walczyć o jak najlepszy rezultat czasowy oraz wirtualne monety. Dzięki tym drugim możemy ulepszać nasze pojazdy, tak aby były jeszcze sprawniejsze zarówno pod względem przyczepności, jak i szybkości. Oczywiście, nie możemy pozwolić sobie na wypasioną brykę od razu. No chyba że będzie nam się chciało oglądać reklamy video, za co wynagradzani jesteśmy specjalnymi pakietami pieniążków.

Sterowanie w Small & Furious jest proste do bólu, bowiem opiera się tylko na dwóch dotykowych klawiszach. Jeśli chodzi o grafikę, moim zdaniem, nie można jej nic zarzucić. Jest miła dla oka i kolorowa tam, gdzie powinna. Dźwięki troszkę mnie irytowały, ale myślę, że spokojnie i z nimi dacie sobie jakoś radę.