Słowotok – „układacze” słów, do roboty! [VIDEO]

0
1343

Jeżeli gra w Scrabble pochłania Was bez reszty, a rywalizacja jest czymś, co sprawia, że w kącikach Waszych ust pojawia się ślinka, natomiast w oczkach – charakterystyczna iskierka, czas najwyższy, abyście spróbowali swoich sił w polskiej aplikacji o nazwie Słowotok. Jestem pewien, że spędzicie z nią wiele przyjemnych chwil, a Wasz zasób słownictwa ulegnie diametralnej poprawie.

Słowotok to nic innego jak mobilna gra słowna, która pozwala nam rywalizować z innymi graczami z całej polski w układanie wyrazów. Rozgrywka skupiona jest tutaj wokół specjalnej kwadratowej planszy, składającej się z szesnastu kafelków, na których znajdują się różne literki. Nasze zadanie? Układać z dostępnych elementów tak dużo słów, jak to tylko możliwe.

slowo

Im dłuższe słowo uda nam się ułożyć, tym więcej punktów znajdzie się na naszym koncie. Należy przy tym pamiętać, że Słowotok akceptuje nie tylko długie wyrazy, lecz również te składające się z trzech, a nawet dwóch symboli. Rzecz jasna, akceptowane są jedynie rozwiązania zgodne ze słownikiem języka polskiego.

Każdy ze wspomnianych przeze mnie kafelków może być użyty w jednym ruchu tylko raz. Oznacza to, że elementu z literką „A” nie możemy użyć na początku, w środku i na samym końcu wyrazu. Jest to zdecydowanie spore utrudnienie, które szczególnie na samym początku powoduje u nas ponadprzeciętną złość.

slowo1

Zgodnie z tym, co pisałem, Słowotok nastawiony jest na grę internetową. Rezultaty punktowe uzyskujemy więc tu, aby pobić innych graczy i tym samym wskoczyć na sam szczyt specjalnego rankingu. Godny uwagi jest fakt, iż przygotowano w apce kilka wirtualnych pokojów, przeznaczonych dla początkujących, zaawansowanych, a także… mieszkańców największych polskich miast. Sami decydujemy zatem z kim dokładnie chcemy rywalizować.

W aplikacji możemy korzystać z konta anonimowego, ale dostępna jest również opcja rejestracji. Dzięki tej drugiej uzyskujemy znacznie więcej możliwości, między innymi, możemy grać na różnych urządzeniach oraz wybrać dla siebie nazwę użytkownika z oryginalnym avatarem.

Słowotok prezentuje się poprawnie. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika i – co najważniejsze – dostępny w polskiej wersji językowej. Szkoda, że w apce wyświetlają się reklamy i w żaden sposób nie można się ich pozbyć. Poza tym, wszystko inne zasługuje na pochwałę.