Słowo Krzyż to gra logiczna, w której język polski odgrywa bardzo ważną rolę. Cała zabawa polega na tym, by z rozsypanych liter stworzyć słowa, które pasują do krzyżówkowego wzoru. 

Opisywana aplikacja to doskonały sposób na rozwinięcie swoich umiejętności językowych i sprawdzenie spostrzegawczości, a także wzięcie udziału w rywalizacji z przyjaciółmi.

Słowo Krzyż zapewnia doskonałą zabawę w trakcie rozwiązywania krzyżówek, jak i podczas nieobecności gracza, oferując wiele zachęcających do dalszej współpracy, drobnostek. Za systematyczne powracanie do aplikacji, twórcy oferują codzienne bonusy. Pierwszego dnia zyskujemy 25 monet, a każdego kolejnego o 10 więcej.

Zebrane w trakcie rozgrywki środki możemy przeznaczać na ułatwienia w postaci literowych podpowiadajek. Każda podpowiedź kosztuje 60 złotych monet, co w konfrontacji z zarobkiem z poziomów, okazuje się być niemałym wydatkiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by biedni krzyżówkowicze wykorzystali darmową wskazówkę w zamian za obejrzenie sponsorowanej reklamy.

By otrzymać zawartość skrzyni z pieniędzmi, należy przejść nie jeden, a kilka leveli. Ukończenie całego ,,zestawu” plansz, powoduje zgarnięcie należności, a udostępnienie swojego wyniku – podwojenie stawki.

Poza podstawowymi misjami, w Słowo Krzyż spotkamy się z zadaniami pobocznymi. Jednym z nich jest wyszukiwanie dodatkowych słów. Za zebranie określonej ich liczby, autorzy oferują nagrody.

Sukcesy w awansach do kolejnych poziomów, dają graczom dostęp do nowych motywów graficznych. Te – co oczywiste – nie wpływają na zmianę zasad, ale umożliwiają dopasowanie ekranu do własnych preferencji kolorystycznych i tematycznych – co może mieć pozytywnym wpływ na poprawę jakości pracy mózgu.

Podsumowując – Słowo Krzyż to przyjemna gra logiczna, która zapewni doskonałą rozgrywkę na długie godziny 🙂