Slido – minimalistyczna zręcznościówka z kojącymi dźwiękami

0
514

Polscy producenci gier rozpoczęli czerwiec z „grubej rury”. Kilka dni temu pisałem Wam o nowej strzelance „made in Poland” zatytułowanej Sky Force 2014, natomiast dzisiaj chciałem przedstawić mobilne dzieło gdyńskiego studia Very Nice Studio, które znaleźć można w Google Play pod nazwą Slido. Lubicie zręcznościówki, a do tego jesteście fanami minimalistycznej grafiki połączonej z miłą dla ucha oprawą dźwiękową? W takim razie gra z tego wpisu prędzej czy później na pewno wyląduje w Waszych smartfonach.

Zasady zabawy w Slido są stosunkowo proste. Nie wcielamy się tutaj w żadną wirtualną postać, a jedyna rzecz, jaką przychodzi nam robić, to kierować panelem z kolorowymi przegrodami i łapać do niego spadające z góry ekranu kwadraciki. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dziecinnie proste, a nawet powiedzieć można, że trochę… głupie. Wierzcie mi jednak, że w apce bardzo ciężko osiągnąć satysfakcjonujący rezultat.

slido

Problem polega przede wszystkim na tym, że wspomniane przeze mnie piksele nie zawsze spadają w taki sam sposób. Czasem zdarza się, że ich trajektoria lotu jest prosta, a czasem wyglądają na ekranie jak spadająca gwiazda przemieszczająca się po niebie pod pewnym kątem. Na szczęście, dolną zakładką możemy poruszać w poziomie w dowolny sposób, co nieco ułatwia nam zrealizowanie zadania.

Jedna skucha nie jest w Slido jednoznaczna z koniecznością rozpoczęcia zabawy od początku. Jeżeli nie uda nam się umieścić kwadracika w odpowiednim miejscu, jedna z części kolorowego panelu po prostu się kurczy. Trzy pudła oznaczają koniec rozgrywki.

slido1

W opisywanej apce liczy się osiągnięty przez nas rezultat punktowy. Nie przechodzimy więc tutaj z planszy do planszy, a staramy się wyśrubować jak najlepszy rekord, którym będziemy mogli się pochwalić w Leaderboardzie. Warto wspomnieć, że po zakończeniu gry istnieje możliwość zmiany domyślnego nicku, dzięki czemu na jednym urządzeniu mogą ze sobą rywalizować, na przykład, wszyscy członkowie rodziny.

Produkt stworzony przez Very Nice Studio charakteryzuje się świetną oprawą graficzną. Mimo że jest ona minimalistyczna do bólu, wygląda bardzo dobrze i – co ważne – nowocześnie. Dźwięki też spełniają swoją rolę w stu procentach, choć trzeba przyznać, że ich kojący charakter potrafi niekiedy uśpić nawet w środku dnia.