Skybender – spaceruj po labiryncie i przywróć pokój na Ziemi

0
466

Gracze dzielą się na dwie kategorie. Jedni nie uruchomią gry dopóki nie zobaczą czy warta jest tego oprawa wizualna, natomiast inni na aspekty graficzne w ogóle nie zwracają uwagi. Jeżeli należycie do tego pierwszego grona osób, jestem pewny, że nie znajdziecie w tym wpisie niczego sensownego. Postanowiłem bowiem opisać dla Was zręcznościówko-łamigłówkę pod tytułem Skybender.

Autorzy Skybender najwyraźniej nie mają nic przeciwko powielaniu pomysłów. Widać, że nie zależy im także na jakiejkolwiek oryginalności w kwestii fabuły. Ta druga opowiada nam historię pewnego królestwa, którego spokój został naruszony przez złego czarnoksiężnika. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż takich historyjek jest w Google Play na pęczki.

sky

W chwili obecnej do wykonania mamy w grze 25 poziomów. Przeglądając dział z planszami, obiecuje się nam, że wkrótce pojawi się kolejny pakiet leveli. Czy będzie to za miesiąc,czy rok – ciężko stwierdzić. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku czarny scenariusz się nie sprawdzi.

Skybender przychodzi nam kierować poczynaniami wojownika o czerwono-rudych włosach. Nie znamy jego imienia, jednak nie jest to nam potrzebne do tego, aby stwierdzić, że oferowana przez opisywaną apkę zabawa to żadna nowość, a po prostu kolejny odgrzewany kotlet. Tyle że w innej panierce.

O co dokładnie chodzi w produkcji studia Blue Monkey (za żadne skarby nie mogłem znaleźć jego strony internetowej)? Każda plansza to swego rodzaju labirynt. Zbudowany jest on z masy przeszkód i krętych dróżek. Naszym celem jest poruszanie konstrukcją levelu w taki sposób, aby bohater dotarł do specjalnych drzwi. Liczy się w tym wypadku przede wszystkim czas, ale nie można też zapominać o zbieraniu zielonych diamencików.

sky2

Skybender nie daje nam możliwości kupowania wirtualnych itemków za zebrane kamyki, a więc jedynym sensem zbierania wspomnianych fantów jest osiągnięcie własnej satysfakcji. Moim zdaniem, brak jakichkolwiek urozmaicaczy zabawy to ogromna wada, która tak naprawdę całkowicie skreśla grę. Szczególnie, że ta oferuje małą ilość poziomów, a do tego co chwila raczy nam uciążliwymi reklamami.

Tak, jak pisałem we wstępie, oprawa graficzna apki z tego wpisu pozostawia wiele do życzenia. Niby wszystko jest kolorowe, jednak na ekranie sprawia wrażenie bardzo przeciętnie wykonanego.