Sky Whale – narwale uwielbiają donuty, a Wy?

0
1432

Wiecie, czym są narwale? To charakterystyczne walenie, które posiadają bardzo długi, skręcany kieł. Jeszcze do niedawna było mi dane o nich słyszeć przy okazji programów Krystyny Czubówny. Teraz, dzięki produkcji Sky Whale, mogłem nawet jednym z nich pokierować. Chcecie wiedzieć, co z nim robiłem? No, to chyba proste – zbieraliśmy i wcinaliśmy donuty!

Nie oglądam za często programu Nickelodeon, ale dowiedziałem się, że Sky Whale powstało właśnie na podstawie nowego programu znajdującego się w ramówce tego kanału. Szczerze powiedziawszy, nie do końca rozumiem, co ma wieloryb do pączkowatych oponek, ale to chyba w tym przypadku nie jest ważne. Najistotniejsze, że można zabić nieco nudę.

Przygodę z kolorowym waleniem rozpoczynamy w momencie, w którym dotkniemy ekranu. Nasz bohater wykonuje wówczas skok w kierunku nieba, a naszym celem jest robienie wszystkiego, by utrzymać się w przestworzach tak długo, jak to tylko możliwe. Oczywiście, łatwiej to napisać, niż zrobić, a dlaczego, za chwilę się dowiecie.

Pierwsza przeszkoda – brak swobody ruchów. Aby wzbić się nieco w powietrze potrzebujemy w Sky Whale energii, a tę zapewniają nam jedynie donuty. Podczas zabawy musimy zatem je zbierać i konsumować zawsze, gdy tylko jest taka konieczność. To podstawowy, ale nie ostatni, element krzyżujący nam plany. Czasem na drodze pana narwala stanie chociażby suszarka. I mimo że walenie ważą kilka ton, w tym przypadku muszą dać za wygraną małej, plastikowej maszynie fryzjerskiej.

Skoro mowa już o nietypowych przedmiotach występujących w Sky Whale, warto wspomnieć także o małpce, muszli klozetowej czy chociażby masce do nurkowania. Każdą z tych rzeczy można kupić za zebrane wirtualne pieniądze i dzięki temu zyskać dodatkowe, potrzebne „moce”.

Sterowanie – jak to w grze dla dzieci – jest bardzo proste. Za każdym razem, gdy chcemy, by bohater oddał skok, po prostu dotykamy ekranu. Nic więcej robić nie musimy. Duże rekordy, rzecz jasna, same się jednak nie pojawią, dlatego musicie ciężko trenować i szlifować umiejętności!