Sky Squad – fajnie, fajnie, ale… nie każdego stać na prywatny samolot

0
696

Latanie prywatnym samolotem jest domeną najbogatszych, ale wydawać by się mogło, że dzięki grom każdy może spróbować tego, czego nie może doświadczyć w prawdziwym świecie. Na pewno jest to po części prawda, ale – niestety – produkcje takie jak Sky Squad udowadniają, że wkrótce mobilna rozrywka przestanie być niemal darmowa, a już na pewno straci miano nielimitowanej.

Nigdy nie nadużywam pochwał i nie ukrywam tego, co mi się nie podoba, dlatego w przypadku Sky Squad od samego początku muszę przyznać, że opisywana produkcja pod wieloma względami okazała się gorsza od moich wstępnych wyobrażeń. Co takiego najbardziej mnie „zabolało”? Wszechobecne limity, a cóż innego!

plane1

W Sky Squad tylko pozornie mamy ogromny wybór samolotów, broni, a do tego dostajemy swobodę działania. Nie można kierować innym samolotem poza tym podstawowym bez korzystania z mikropłatności, specjalne narzędzia do zabijania są wyjątkowo drogie, a do tego wszystkiego… cały czas musimy oszczędzać na paliwie. Jeżeli należycie do takich graczy, jak ja, prawdopodobnie nie będziecie w stanie zbyt długo wytrzymać. A niestety konto VIP stworzone dla tego typu osób kosztuje ponad 200 złotych, czyli, jakby to powiedzieć, zdecydowanie za dużo!

Zabawa, z jaką mamy do czynienia w Sky Squad, nie jest oryginalna, ale pozwala przez chwilę się rozerwać. Głównie chodzi o to, by zabijać przeciwników, zbierać błyskotki oraz dotrzeć do jak najdalszego punktu na wirtualnej mapie. Strzelanki tego typu były niegdyś bardzo popularne, tak więc z całą pewnością doskonale wiecie, czego można się po niej spodziewać.

plane

Fajnie, że autorzy Sky Squad przygotowali dla nas sporo power-upów, ale raczej trudno sobie wyobrazić oszczędzanie na niewielkie ulepszenie, które wcale może nam się nie przydać. Mankamentem – moim zdaniem – jest w tym przypadku również sterowanie, które – chociaż bardzo proste – nie do końca jest dokładne, a już na pewno powoduje, że zasłaniamy palcem istotne części rozgrywki.

Naprawdę przepadam za standardową, nieskomplikowaną zabawą, ale nie mogę wystawić Sky Squad wysokiej oceny. Wszystko przez mikropłatności, które po prostu zabijają przyjemność z gry.