Sky Raiders – kolorowa strzelanka pełna akcji i… błędów

0
406

Nigdy nie miałem do czynienia z zaawansowanym programowaniem, ale jestem przekonany, że proces tworzenia gier nie należy do łatwych czynności. Jestem jednak recenzentem i dlatego muszę opisywać to, co dostałem do ręki. W przypadku produkcji Sky Raiders jest to błąd na błędzie. I w sumie to niewiele więcej.

Gdy nie mamy powodów, by narzekać na nudę (a w okresie przedświątecznym raczej nikt z nas nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego zajęcia), lubimy pograć sobie w coś sprawdzonego. Nie musimy bawić się wówczas w uważne oglądanie tutoriali, opanowywanie systemu sterowania i tak dalej. Sky Raiders to zdecydowanie przedstawiciel gier mobilnych, które są po prostu klasyczne. Ale to tylko jedna z jego nielicznych zalet.

raid

W grze Sky Raiders stoi przed graczem zadanie polegające na niszczeniu wrogich maszyn latających. W blisko 50 poziomach mamy do pokonania kilka typów samolotów, helikopterów i myśliwców. Przyznam się, że nastawiłem się na długą zabawę. Szybko jednak musiałem zrezygnować ze swoich planów.

Sky Raiders na początku spisuje się bez zarzutu. Menu główne prezentuje się poprawnie. Podobnie jak świat gry – jest kolorowe i posiada wiele iście komiksowych elementów. Nie można też się przyczepić do liczby dostępnego sprzętu wojskowego oraz tym podobnych. Przysłowiowe schody zaczynają się wtedy, gdy uda nam się zabić jakiegoś rywala. Wówczas są dwie opcje: albo zostajemy „wyrzuceni” do pulpitu, albo możemy kontynuować przygodę w przestworzach.

raid1

Byłem niepoważny, bo myślałem sobie, że jeden czy dwa „crashe” jeszcze o niczym nie świadczą. Obiecałem sobie, że nie będę histeryzował i spróbuję przejść chociaż kilka plansz. Naprawdę chciałem, ale nie mogłem. Docierałem do różnych momentów, ale prędzej czy później i tak musiałem wszystko zaczynać od nowa. Gdybym był Jedi pewnie dałbym radę, ale na razie do stoickiego spokoju Yody nie znalazłem właściwej drogi.

Mam nadzieję, że twórcy Sky Raiders wezmą się ostro do pracy i w najbliższym czasie zrobią coś z uciążliwymi błędami. A na razie pozostaje mi odradzić Wam pobieranie tej apki. Oczywiście, nie jest to jednoznaczne z tym, iż nie warto w ogóle śledzić tego, co się z nią dzieje.