Sky Force 2014 – nowa polska strzelanka, która zabija czas!

1
642

Gliwickie studio Infinite Dreams wydało dzisiaj w sklepie Google Play swoją najnowszą produkcję, która otrzymała nazwę Sky Force 2014. Jeżeli po dziś dzień uważaliście, że nasi rodacy nie potrafią robić prawdziwych strzelanek, na pewno po przetestowaniu Sky Force 2014 zmienicie zdanie w tej kwestii. Jestem też pewny, że przekonacie się o tym, iż rozgrywka w starym, dwuwymiarowym stylu cały czas jest w stanie sprawić naprawdę sporo frajdy!

Sky Force 2014 – bo jakżeby inaczej – gracz wciela się w postać pilota, który zarabia na życie, sterując nowoczesnym samolotem i zestrzeliwując maszyny należące do wrogich jednostek. Historię wspomnianego pilota poznajemy w momencie, gdy zostaje on pokonany przez jednego ze swoich głównych przeciwników. Jako gracze, musimy zatroszczyć się o to, by doświadczony żołnierz wrócił do swojej stuprocentowej formy i zemścił się na tym, przez kogo musiał na pewien czas przerwać swoją karierę.

force

Gra podzielona jest na misje, tak więc nie chodzi w niej tylko i wyłącznie o to, by śrubować własne rekordy (choć to daje wiele satysfakcji). Na każdym etapie mamy do wykonania kilka zadań pobocznych, które składają się na nasz końcowy sukces albo też niepowodzenie. Czynności do wykonania są bardzo różne – ratowanie ludzi, niszczenie konkretnej liczby obiektów, oszczędzanie energii naszej wirtualnej maszyny i tak dalej, i tak dalej. Naprawdę można byłoby o tym pisać jeszcze bardzo długo.

Podczas latania w Sky Force 2014 zdobywamy gwiazdki, które w tym przypadku spełniają rolę wirtualnej waluty. Zbieranie pięcioramiennych symboli nie jest wcale pozbawione sensu, bowiem to dzięki nim jesteśmy w stanie modyfikować broń laserową, działa skrzydłowe, rakiety, a także pole siłowe oraz pancerz.

force1

Sterowanie odbywa się w standardowy sposób. Nasza maszyna strzela samoczynnie, natomiast my palcem wyznaczamy jej jedynie, gdzie w danym momencie ma polecieć. To jednak nie jedyna zaleta w kwestiach czysto technicznych. Warto ludzi z Infinite Dreams pochwalić za to, że postanowili swoją aplikację wyposażyć w polską wersję językową. Mam nadzieję, że na taki krok będzie decydowało się coraz więcej producentów.

Wbrew pozorom, Sky Force 2014 nie wygląda przeciętnie. Jak na dwuwymiarową strzelankę prezentuje się doskonale, co są w stanie potwierdzić Wam zamieszczone w tej recenzji screeny.