Ski Jump – jejku, toż to współczesny DSJ!

0
781

Gra Ski Jump stworzona przez polskie studio Pixel Perfect Dude na pewno nie wygląda nowocześnie. Osobom, które wychowały się na kultowym DSJ (pikselowy ludzik skał z „kwadraciastej” skoczni, pamiętacie?) nie powinno to jednak absolutnie przeszkadzać. Szczególnie, że wspomniana apka oferuje to, co najlepsze – mnóstwo dobrej zabawy!

Tak jak napisałem na samym początku, nie możecie spodziewać się, że Ski Jump zaskoczy Was pełnym trójwymiarem. Gdybym miał określić wygląd tej gry napisałbym po prostu, że jest kanciasta. I wcale nie jest to zarzut, a wręcz przeciwnie – dzięki retro grafice nasze rodzime, mobilne dzieło ma w sobie to coś, co nie pozwala oderwać się od ekranu smartfona.

W grze możemy nadać wirtualnemu skoczkowi własne imię, a także zdecydować, jaki kraj ma reprezentować. Nie zabrakło tutaj – oczywiście – również opcji personalizacyjno-wizualnych, które pozwalają na wybór skafandra, nart, kasku, butów i tym podobnych. Podstawowy sprzęt dostępny jest za darmo, ale już ten nieco bardziej „wypasiony” można kupić jedynie za wirtualne pieniądze.

Ski Jump daje nam okazje do sprawdzenia się zarówno w rozgrywkach wieloosobowych, jak i przygotowanych dla typowych samotników. Te drugie to przede wszystkim Turniej Czterech Skoczni, Puchar Świata oraz zawody drużynowe. Warto dodać, że w przypadku każdej z tych imprez możemy zdecydować, przeciwko komu chcemy rywalizować i na jakich obiektach ma się to odbywać.

Multiplayer działa w Ski Jump za sprawą usługi Google Play Games. Mimo że produkcji o skokach narciarskich jest całe mnóstwo, ta z tego wpisu zdecydowanie nie może narzekać na brak popularności. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim to, że można grać w nią nawet o dziewiątej rano, a i tak znajdzie się paru chętnych do stoczenia sportowego pojedynku.

Sterowanie zastosowane w gierce jest banalnie proste. Oczywiście, mimo to, potrzeba wyczucia, by z przeciętnego zawodnika stać się prawdziwym mistrzem. Kariera sportowca to jednak kręta droga nieusłana różami, o czym zapewne każdy z Was doskonale wie.

Czy warto zagrać w Ski Jump? Jasne! Nie mam najmniejszych wątpliwości, że fani DSJ i jemu podobnych znajdą w tej polskiej gierce co najmniej kilka powodów do tego, by przypomnieć sobie czasy Małyszomanii oraz pierwszych narciarskich zręcznościówek na PC-ty.