Skater Boy – szaleństwo na deskorolce bez siniaków

0
977

Próbowałem kiedyś nauczyć się jazdy na deskorolce. To było w czasach, gdy gra Tony Hawk Pro Skater był PC-owym hiciorem. Niestety, bardzo szybko musiałem zrezygnować z kariery, a wszystko przez siniaki, których nabawiłem się przez kilka pierwszych treningów. Mimo że od ładnych parunastu lat na desce nie stanąłem (nie licząc takiej kuchennej, z którą na imprezie człowiek jest w stanie zrobić wiele rzeczy), bardzo lubię wracać do gier o skate’owskiej tematyce. Ostatnio wpadła mi w ręce produkcja o nazwie Skater Boy i powiem szczerze – bardzo przypadła mi do gustu.

Bohaterem apki Skater Boy jest chłopak noszący czapkę na bakier oraz za duże, szerokie spodnie. Nie wiemy zbyt wiele na jego temat. Możemy się tylko domyślać, że w szkole nie radzi sobie najlepiej, a każdy swój wolny czas poświęca pasji, jaką jest jazda na deskorolce. Skate ma spory zapał, to trzeba mu przyznać. Za każdym razem, gdy mu się nie powiedzie ponownie bierze się za „deskę”. Podejrzewam, że to dlatego, iż nie jest zmuszony znosić siniaków w każdym możliwym miejscu na ciele, ale mogę się – oczywiście – mylić.

skate

Mimo że początkowo po opisywanej produkcji spodziewałem się kolejnego runnera, zostałem bardzo miło zaskoczony. Skater Boy oferuje nam mnóstwo poziomów do ukończenia. Każdy z nich jest trasą umiejscowioną z przeróżnymi przeszkodami w postaci śmietników, ramp i tym podobnych. Podczas rozgrywki zbieramy gwiazdki, a także puchary. Jeśli uda nam się nie stracić życia, a dodatkowo zdobyć każdy bonus – otrzymujemy maksymalną notę za przejazd.

W grze brakuje mi tylko jednego – dodatków. Uważam, że śmiało można by było w tej produkcji dać graczowi możliwość kupienia nowej bluzki czy deskorolki dla bohatera. Motywowało by to do dalszej gry, nawet kiedy skończyłyby nam się już poziomy do ukończenia.

skate1

Sterowanie w grze opiera się na wykorzystywaniu dwóch przycisków. Jeden z nich służy nam do odpychania się od ziemi, a drugi do skakania. Choć Skater Boy wygląda na dość prostą produkcję, muszę Wam przyznać, iż sporo się  niej namęczyłem. Grafika na kolana nie powala, ale podczas rozgrywki nie zwraca się na to większej uwagi.