Shots – pstrykaj fotki i śledź… Biebera!

0
1653

Aplikacje umożliwiające nam udostępnienie zdjęć znajomym i śledzenie ludzi na całym świecie wyrastają w Google Play zdecydowanie szybciej niż swego czasu klony Flappy Birda. Czy jest to faktycznie spowodowane popytem, ciężko stwierdzić. Wydaje mi się jednak, że nie zaszkodzi, jeśli przedstawię Wam fajny podobny do Instagrama program o nazwie Shots, z którego korzysta (dziewczyny, potrzebuję pisku!) Justin Bieber.

Aplikacja Shots zaskakuje na samym początku polską wersję językową. Niestety, tylko pierwszy kontakt z nią daje nam nadzieję, że została ona przetłumaczona w sposób profesjonalny. Wystarczy jednak przejść do rejestracji, aby przekonać się, że wcale tak nie jest i zamiast poprawnych wyrazów raczy nas bezosobowymi formami. Oczywiście, da się do tego przyzwyczaić, ale na samym początku bardzo razi w oczy.

shots

Zakładanie konta w programie zajmuje niecałą minutę. Podajemy e-mail, imię oraz nazwę użytkownika. Jeśli mamy ochotę, możemy także zweryfikować swoją tożsamość, podając numer telefonu. Dzięki temu możemy sprawdzać, jacy znajomi korzystają z Shots, co jest z pewnością dużym ułatwieniem. Jeśli chodzi o synchronizację, warto wspomnieć także o tym, że apka świetnie radzi sobie z Twitterem oraz konkurencyjnym Instagramem.

Jak to zwykle bywa w tego typu programach, po założeniu konta dostajemy od Shots kilkanaście propozycji osób, które możemy znać. Wśród nich znaleźć można przede wszystkim celebrytów, jednak nie brakuje też osób mniej znanych, ale popularnych w społeczności aplikacji. Zgodnie z tym, co pisałem we wstępie, jeśli mamy ochotę, możemy do grona śledzonych dodać, między innymi, Justina Biebera. Nie martwcie się, nie jest to jednak konieczność.

Przeglądanie materiałów dodanych przez ludzi oraz wklejanie własnych na swoją tablicę jest bardzo proste. Podobnie jak we wspomnianym Instragramie wszystko odbywa się za pomocą pionowych gestów rysowanych palcami na ekranie. Istnieje możliwość zobaczenia każdego zdjęcia w oddzielnej zakładce, dodania go do ulubionych oraz skomentowania.

shots1

 Shots oferuje nam system wiadomości prywatnych. Niestety, korzystać możemy z niego jedynie w przypadku osób, które dodały nas do swoich znajomych, a nie odwrotnie.

Wygląd programu jest przejrzysty. Efekt rozmazanych zdjęć w tle wyświetlających się fotografii robi bardzo pozytywne wrażenie i jestem niemalże przekonany, że przypadnie Wam do gustu. Jedynym minusem Shots wydaje się fakt, iż korzysta z niego stosunkowo mało osób, biorąc pod uwagę najlepszych graczy w tej branży.