Shift It – kolorowa układanka, która wciąga jak tornado

0
593

Produkcja Shift It wygląda bardzo niepozornie. Ot, kolejna w Google Play układanka, która nie oferuje nic nowego, co nazwać można by było innowacyjnym. Dlaczego więc o niej wspominam? Bo tak naprawdę tylko na pierwszy rzut oka wydaje się nie być godną uwagi. W praktyce potrafi natomiast zabić czas i do tego sprawić, że z naszego mózgu zaczyna lecieć gęsty dym!

Reguły rządzące światem gry Shift It łatwo jest wytłumaczyć. Każda plansza składa się tutaj z kolorowych figur, które ułożone są w liniach poziomych i pionowych. Celem numer jeden jest przesuwanie elementów tak, aby wszystkie części w tym samym kolorze znalazły się obok siebie. Mówiąc w nieco bardziej praktyczny sposób, musimy dbać o to, by nie przegapić, na przykład, żadnego żółtego pola, jednocześnie licząc się z tym, że za bardzo nie możemy poruszyć również figury w kolorze zielonym.

56658011

O ile na samym początku gry mamy pełną swobodę ruchów, to już później zmuszeni jesteśmy nauczyć się żyć ze specjalnymi blokadami. To one uniemożliwiają nam poruszanie danym kwadracikiem i komplikują sprawę do tego stopnia, że zaczynamy myśleć o sobie jak o totalnych głąbach niepotrafiących myśleć.

Jakie tryby gry znajdziemy w Shift It? Możemy tu skorzystać z rozgrywki klasycznej albo zdecydować się na zabawę nazwaną Lighting. Przyznaję się bez bicia, że nie uzyskałem jeszcze dostępu do tej drugiej. I to nie przez swoje lenistwo, ale fakt, że potrzeba do tego aż 720 gwiazdek, co jest jednoznaczne z ukończeniem prawie całej gry.

shift_it_01-620x486

Jeśli chodzi o tryb Classic, możemy tu sprawdzić swoje siły w czterech typach plansz. Różnią się one od siebie przede wszystkim wielkością, a do ich odblokowania także potrzebujemy określonej liczby gwiazdek. Na szczęście, znacznie niższej niż w przypadku wspomnianego przeze mnie Lighting.

Na ilość pięcioramiennych symboli zdobytych pod koniec planszy wpływ ma liczba ruchów wykonanych na potrzeby ukończenia danego poziomu. Im ich mniej, tym lepiej. Czasem maksymalną ocenę uzyskuje się po wykonaniu jednego ruchu, a czasem czterech, a nawet pięciu.

Mimo że Shift It to gra logiczna, warto pochwalić jej oprawę graficzną. Uważam, że apka od samego początku prezentuje się bardzo dobrze i nikt – nawet bardziej wymagająca osoba – w kwestiach czysto wizualnych nie powinna w niej na nic narzekać.