Shapes: Match & Catch – dziecięca zabawa, która nawet Wam sprawi problem!

0
597

Potraficie rozpoznać kwadrat, pięciokąt oraz inne figury geometryczne? Jeżeli tak, macie wszystko, czego potrzeba do bicia rekordów w grze Shapes: Match & Catch. I choć z pewnością owa produkcja nie znajdzie uznania u bardzo wybrednych użytkowników smartfonów, jetem przekonany, że fani „pięciominutówek” nie przejdą obok niej obojętnie.

Shapes: Match & Catch znalazła się w Google Play w gronie polecanych gier i to właśnie dlatego na nią natrafiłem. Oczywiście, nie mogę być tego pewny w stu procentach, jednak wydaje mi się, że gdyby nie to, raczej bardzo długo musiałbym przekonywać się do rozgrywki polegającej na łączeniu ze sobą kolorowych figur.

shapes

Jeżeli nastawialiście się na kilka trybów rozgrywki, możecie w tym momencie o nich zapomnieć. Shapes: Match & Catch oferuje tylko jeden rodzaj zabawy, który wraz z naszym postępem, a więc wraz ze zwiększającą się ilością punktów, ulega zmianom, czyli modyfikacjom, które sprawiają, że ma nam być coraz trudniej i trudniej.

W jaki sposób wygląda zabijanie nudy w Shapes: Match & Catch? Z góry ekranu na kilku swego rodzaju torach przemieszczają się do dołu różne elementy o innych kolorach i kształtach. Naszym zadaniem jest natomiast przemieszczanie specjalnego obszaru w taki sposób, by kwadrat mógł połączyć się z kwadratem, gwiazdka z gwiazdką i tak dalej, i tak dalej.

shapes1

Utrudnieniem w grze jest z całą pewnością sterowanie. Niby jest ono proste, bo polega jedynie na „tapaniu” w ekran, ale trzeba przyznać, że potrafi zaleźć nam za skórę. Dzieje się to przede wszystkim wtedy, gdy na planszy zaczyna się pojawiać coraz więcej figur, a my dla zdobycia jednej z nich musimy szybko dotknąć wyświetlacza co najmniej kilka razy.

Domyślnie w Shapes: Match & Catch bijemy rekordy punktowe wyłącznie dla osobistej satysfakcji, jednak możemy też za pomocą usługi Google Play Games porównywać swoje rezultaty z wynikami innych. Niestety, autorzy apki nie zdecydowali się na zastosowanie w tym przypadku ani jakichś osiągnięć do zdobycia, ani tym bardziej dodatkowych „skórek” czy innych tego typu dodatków.