Save Pinky – kuleczka szaleje na rampie

0
606

Mogłoby się wydawać, że w dobie trójwymiarowej grafiki nikt nie interesuje się prostymi zręcznościówkami. I pewnie jest w tym trochę prawdy, co jednak absolutne nie zmienia faktu, iż produkcje takie jak Save Pinky są nadal najlepszymi „zabijaczami” czasu. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

Ostrzegam już na samym początku, że Save Pinky to gierka o poziomie skomplikowania, którego nie powstydziłyby się tylko pierwsze „łazienkowe” produkcje. Nie mamy tutaj do czynienia z niczym poza jednym typem rozgrywki, brakiem fabuły oraz fajną, aczkolwiek nie do końca oryginalną, zabawą.

ball

Gracz w Save Pinky  ma za zadanie kierować kulą, która porusza się po czymś, co wygląda jak rampa dla deskorolkarzy. Oczywiście, kolistym przedmiotem nie musimy wykonywać jakichkolwiek tricków, a naszym celem jest po prostu najprostsze w świecie unikanie przeszkód. Co występuje w roli pułapek? Może to niezbyt oryginalne, ale w głównej mierze przeszkadzają nam tutaj… dziury.

Poruszanie piłką odbywa się z wykorzystaniem akcelerometru. Prawdopodobnie domyślacie się, jak wygląda skręcanie w wybranym przez nas kierunku, tak więc nie ma sensu o tym pisać. Jeżeli chodzi o inne ruchy, czyli skoki, aktywujemy je, dotykając ekranu obojętnie w którym miejscu.

Nie czas liczy się w Save Pinky najbardziej. Nie mają także znaczenia pokonane przez kulę metry. Co zatem decyduje o tym, czy możemy nazwać swoje starania udanymi, czy też nie? Ominięte przez nas przeszkody, czy jak kto woli – przechytrzone, wirtualne dołki.

ball1

Chociaż w Save Pinky  nie występują monety, autorzy gry udostępnili nam sklepik z gadżetami. Prawdopodobnie nie zdziwicie się, kiedy napiszę, że można kupić w nim jedynie nowe piłki oraz ich otoczenia. Nie wydaje mi się jednak, byście mogli przewidzieć, że w grze nie płaci się niczym innym poza osiągniętymi przez nas punktami.

Audiowizualnie gra z tego wpisu na pewno Was nie zachwyci. Widać to wyraźnie na screenach, że Save Pinky nie należy do tych zręcznościówek, które zostały stworzone zarówno do tego, by dobrze zabijać czas, jak i dobrze wyglądać. Cóż, na szczęście apka spisuje się doskonale w zwalczaniu nudy i to jest chyba jej największy plus.