Rusty Lake Hotel – hotel, którego nie chcielibyście odwiedzić

0
487

Rusty Lake Hotel to tylko z pozoru kolejna, fajnie prezentująca się przygodówka typu point and click. W tej groteskowej, intrygującej produkcji nie chodzi o rozwiązywanie zagadek, szukanie zaginionych skarbów i tak dalej. Od początku do końca chodzi o… zabijanie zwierzaków.

Po przeczytaniu wstępu moglibyście sobie pomyśleć, że twórcy Rusty Lake Hotel wymagają od nas brutalnego pozbawiania życia niewinnych piesków, kotków i tak dalej. Absolutnie nie. W opisywanej grze mamy okazję towarzyszyć uczłowieczonym zwierzakom, które przyjechały do tytułowego hotelu. Co dzieje się dalej? Dla dobra Was samych wszystkiego zdradzić nie mogę. I Wasze błagania w tej kwestii na nic się nie zdadzą.

W przygodówce Rusty Lake Hotel szukamy sposobów na zabicie kilku wirtualnych stworzeń. Rzecz jasna, nie robimy tego otwarcie, a staramy się zrobić wszystko po cichu i zbędnych ceregieli. Otrucie? Może być. Jeżeli na to wpadliście, to znaczy, że dobrze kombinujecie i zdecydowanie nadajecie się na mobilnych morderców.

W wirtualnym hotelu mamy okazję zwiedzić kilka pokoi, które charakteryzują się nie tylko odmiennym wyglądem, lecz także ścieżką dźwiękową. Jeśli chodzi o samą muzykę, zdecydowanie autorom Rusty Lake Hotel należą się same pochwały. Soundtrack wpada w ucho, jest bardzo oryginalny i nie ma mowy o jakiejkolwiek monotonii.

Teoretycznie zabawa w Rusty Lake Hotel nie powinna być specjalnie skomplikowana. Chodzenie z jednego pomieszczenia do drugiego i zbieranie przedmiotów to standard w tego typu produkcjach. Tutaj możecie przygotować się jednak na całą masę niespodzianek, które nie zawsze będą szły w parze z logiką.

Pod względem graficznym Rusty Lake Hotel to gra udana w stu procentach. Komiksowy wygląd pełen surrealistycznych elementów ma swój urok i trudno będzie Wam w nim znaleźć większe wady. Ale nie o tym chciałem jeszcze wspomnieć. Musicie jeszcze wiedzieć o… pieniądzach.

Rusty Lake Hotel dostępny jest w Google Play za nieco ponad 10 złotych. Cena – według mnie – jest adekwatna do tego, co produkcja oferuje. Co najważniejsze – nie ma w niej żadnych mikropłatności!