Rush of Heroes – humorystyczna, ładna i przeciążona „turówka” na telefon

0
550

Wśród czwartkowych nowości w Google Play znalazło się miejsce dla dość ciekawego tytułu Rush of Heroes. Wspomniana gra jest, co prawda, kolejnym turowym RPG-em, ale jeżeli nie jesteście przywiązani zbyt mocno do jakiejś innej produkcji tego typu, bez wątpienia powinniście zabierać się za pobieranie!

Gierki takie jak Rush of Heroes mają swoje wady i zalety. Na pewno nie można im zarzucić tego, że po kilku minutach się nudzą albo stają się monotonne. Zamiast tego pozostaje narzekanie na limity ruchów, sporą ilość mikropłatności i rozgrywkę, w którą – niestety – można grać tylko w zasięgu sieci.

s2

Opisywana aplikacja kipi humorem od pierwszego uruchomienia. Jestem przekonany, że jeszcze nie było Wam dane zagrać w RPG-a, gdzie bohaterem jest żółta krowa i to co ciekawsze taka, która potrafi wojować mieczem i skutecznie bronić się tarczą. Oczywiście, w odpowiednich momentach wszystko jest tu jak najbardziej poważne. Walczymy zatem ze smokami, a nie zmutowanymi bykami czy kózkami.

Na każdą walkę z oponentami możemy zabrać maksymalnie pięciu wojowników. Każdy z nich ma swoje umiejętności specjalne i przystosowany jest do czegoś innego. Wygrane w pojedynkach pozwalają nam na rozbudowywanie niektórych mocy, a także dają okazję do zmiany wyposażenia konkretnych postaci. O ile na początku taktyka nie jest tutaj wyjątkowo potrzebna, później jest z tym zupełnie inaczej.

s1

Rush of Heroes pozwala nam na grę w pojedynkę oraz walkę na arenach. Jeżeli chodzi o standardową kampanię, dostępna jest ona w dwóch poziomach trudności – normalnym oraz elitarnym, czyli stworzonym specjalnie dla najbardziej uzdolnionych… hardcore’ów!

Tak, jak wspomniałem, Rush of Heroes ma swoje wady. Przede wszystkim zaliczyć do nich należy fakt, iż nie możemy przechodzić tu z poziomu na poziom bez regularnych przerw. Warto też zaznaczyć, że bardzo często serwerom zdarzają się zawieszenia, przerwy w działaniu, nadmierne obciążenia i tak dalej. Musicie się zatem liczyć z tym, iż nieraz zostaniecie odesłani z kwitkiem. Aż strach pomyśleć co będzie, kiedy gra stanie się popularna.