Rush N Krush – przesłodzona samochodówka… o niszczeniu aut!

0
682

Rush N Krush wygląda na typową azjatycką produkcję, gdzie wszystko jest przesłodzone do granic możliwości. Cała zabawa polega w niej na niszczeniu innych pojazdów, ale – wbrew pozorom – jest to dosyć trudne przedsięwzięcie. Jeżeli lubicie szybką jazdę, tuning i rywalizację, powinniście być zadowoleni. No, może z kilkoma wyjątkami.

Chociaż od samego początku zarówno tytuł, jak i główni bohaterowie, dają nam do zrozumienia, że w Rush N Krush liczą się wyrządzone szkody, a nie perfekcyjna jazda, będziecie zszokowani faktem, iż w opisywanej produkcji tak naprawdę trzeba umieć coś więcej, niż niszczyć. Jak to wygląda w praktyce? Ano tak, że tylko przy użyciu jakiejś broni specjalnej możemy pozwolić sobie na wywracanie aut, tworzenie karamboli i tak dalej. W innych przypadkach musimy jeździć niemal tak dobrze, jak podczas egzaminu na prawo jazdy.

Rush N Krush znajdziecie trzy rodzaje rozgrywki: Multiplayer, kampanię oraz typowego endlessa, gdzie liczy się śrubowanie jak najlepszych rezultatów punktowych. Wszystkie te zabawy sprowadzają się do jednego – do zdobywania EXP-a oraz ulepszania poszczególnych części pojazdów. Niestety, w przypadku tej drugiej opcji niektórzy z Was będą nieco zawiedzeni.

W większości przypadków zmuszani jesteśmy do kupowania kota w worku. Przygotowano różne pakiety VIP, gdzie możemy liczyć na lepsze dodatki i tak dalej, ale – jak pewnie się domyślacie – można je mieć za prawdziwe pieniądze. Jakby tego było mało, wiele z tuningowych elementów to w Rush N Krush typowe, azjatyckie „duperelki”, takie jak chociażby kolorowe światła. Mnie osobiście takie rzeczy nie bawią i myślę, że z Wami jest podobnie.

Trudno nie odnieść wrażenia, że Rush N Krush nie jest zupełnie tym, do czego przygotowuje się gracza w sklepie Google Play. Przede wszystkim – nie ma tu wyjątkowych efektów specjalnych, demolek i tak dalej, i tak dalej. Zamiast tego jest spokojna jazda, którą raz na jakiś czas możemy urozmaicić dzięki wielkim wiertłom czy karabinom wyłaniającym się z maski.

Jeżeli jesteście zainteresowani jakąś samochodówką nieco inną od reszty, Rush N Krush powinno spełnić Wasze wymagania. Nie myślcie jednak, że dzięki niej rozładujecie napięcie po ciężkim dniu.