Run Sheldon – Bazinga, żółwiki!

0
510

Jeżeli jedynym Sheldonem, jakiego kojarzycie jest ten z serialu „Teoria Wielkiego Podrywu”, czas najwyższy zmienić ten stan rzeczy. Wystarczy w tym celu pobrać na swojego smartfona fajną kolorową zręcznościówkę o nazwie Run Sheldon, która dostępna jest w Google Play całkowicie za darmo.

Głównym bohaterem Run Sheldon jest gad zwany żółwiem. Z racji tego, że wspomniany gostek jest przystojny, rzuciła się na niego cała masa królic, czyli mówiąc inaczej samic królika. Sheldon jest jednak wierny swojej narzeczonej, dlatego postanowił uciec. Czy mu się to uda, zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie jest to jednak wcale takie proste, gdyż na każdym kroku próbują dorwać go zazdrosne o swoje żony króliki, które niemalże czerwienieją ze złości. 

sheldon1

Do odwiedzenia mamy w grze kilka różniących się wyglądem lokalizacji. Naszym głównym zadaniem nie jest jednak przechodzenie z jednej planszy na inną, a bicie rekordów dystansowych. Mówiąc inaczej – im więcej metrów uda nam się przebiec żółwiem, tym lepiej. Należy przy tym pamiętać, że nie tylko przebyte metry się tutaj liczą. Warto zwracać uwagę też na żółwiowe pieniążki porozrzucane po wirtualnym świecie.

Monety dostępne w  Run Sheldon możemy wydawać na niemal wszystko, co dostępne jest w wirtualnym sklepiku. Dokładnie chodzi o ubrania, nakrycia głowy, a także modyfikacje ulepszeń. Do wspomnianych power-upów zalicza się ochronną bańkę mydlaną, skrzydła, turbodoładowanie oraz moc ślizgania się.

sheldon

Oczywiście istnieje opcja zakupu żółwich pieniędzy za te prawdziwe, ludzkie. Najtańszy pakiet kosztuje nieco ponad 3 złote, najdroższy – prawie 76. Osobiście wydaje mi się, iż nie warto korzystać z tej opcji. Po pierwsze – ceny itemów w grze wcale do drogich nie należą, a po drugie – naprawdę da się tutaj zdobyć sporą ilość monet tylko i wyłącznie sumiennie biegając.

Mimo że runnerów jest w Google Play całe mnóstwo, ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. Nie wiem, czy to dlatego, że kocham żółwie, czy po prostu aż tak fajnie biegało mi się po wirtualnym świecie. Wydaje mi się, iż po trochu jest to zasługa tego i tego.

Jak widać na screenach, Run Sheldon graficznie prezentuje się bardzo dobrze. Świat stworzony na potrzeby gry jest barwny i pełen ciekawych elementów. Jeżeli raz go odwiedzicie, nie będziecie mieli ochoty go opuszczać.