Royal Journey – barwnie, ale nieidealnie

0
635

Royal Journey to typowa gra match-3, dlatego też nie będziecie w tym wpisie mogli przeczytać o wielu innowacyjnych elementach rozgrywki. Nie ma co jednak ukrywać, że układanki są jednym z lepszych sposobów na zabicie nudy. A dzieło studia MyTona nie tylko oferuje fajną zabawę, lecz również całkiem nieźle wygląda. Wniosek może być więc tylko jeden – warto w tę opisywaną apkę pograć!

Mimo że Royal Journey dopiero w tym tygodniu znalazło się w gronie nowości w Google Play, opowiada nam o Halloween, czyli o święcie, które miało miejsce ładnych kilkanaście dni temu. Osobiście, nie mam nic przeciwko temu. Fabuła nie jest może tu wyjątkowo ciekawa czy teraźniejsza, ale warto pochwalić, że w ogóle jest.

hal

Nie ma co owijać w bawełnę – w Royal Journey chodzi o to, by cukierki trafiły z powrotem, tam gdzie ich miejsce. Czarny charakter postanowił je uwięzić i schować przed Halloween, a naszym celem jest uniemożliwienie mu realizacji planu w stu procentach. Jak w praktyce wygląda przechodzenie z jednej planszy do kolejnej? Jak mniemam, wielu rzeczy już się domyślacie i raczej nie będą one w stanie Was w żaden sposób zaskoczyć.

Każdy level w Royal Journey to zbiorowisko kolorowych symboli, które musimy usuwać. Prawidłowo wykonane ruchy zapewniają nam punkty, ale to nie one są tak naprawdę najważniejsze. W rozgrywce liczy się przede wszystkim to, by eliminować konkretne przedmioty oraz stworzonka, między innymi, korony, motyle i tym podobne. Oczywiście, na ukończenie danego wyzwania mamy określoną liczbę „movesów” i bez skorzystania z mikropłatności nic na to nie możemy poradzić.

hal1

Nie będę ukrywał, że gra z tego wpisu zrobiła na mnie dobre wrażenie. Match-3 od MyTona okazała się wciągająca i pełna niespodzianek, ale – niestety – nie brakuje w niej także wad. Jaka z nich jest najpoważniejsza? Moim zdaniem, limit żyć i wiele płatnych gadżetów. Niby nic nowego, lecz jacyś twórcy mogliby w końcu wymyślić coś nowego!

Screeny pokazują najlepiej, że Royal Journey prezentuje się całkiem nieźle. Może nie jest to dzieło na miarę największych hitów, jednak zdecydowanie mogę polecić tę produkcję nawet tym nieco bardziej wymagającym osobom.