Rotatio – szybko zostaniecie mistrzami? Wolne żarty!

0
622

Rotatio nie wygląda na grę, która potrafi spędzać sen z powiek doświadczonym graczom. Przekonacie się jednak, że przez pierwszych kilka minut zdobycie dwóch punktów graniczy tutaj niemalże z cudem, a o dwucyfrowym rezultacie będziecie mogli tylko pomarzyć. Już się boicie? I dobrze!

Świat stworzony na potrzeby Rotatio to bardzo abstrakcyjna, kolorowa kraina, gdzie nie jest trudno o nadzianie się na jakąś przeszkodę. Nie tylko każde spotkanie ze ścianką pola gry jest tu jednoznaczne z końcem zabawy, lecz również tak samo niebezpieczne jest zderzenie z ruszającymi się pułapkami, których ominięcie pozwala na zdobywanie punktów.

ratato

Kierujemy w Rotatio pewnym kołem, które porusza się po czarnej linii. Nie można naszego „bohatera” w żaden sposób zatrzymać, a jedynie wpływa się na to, w jakim kierunku przemierza kolejne centymetry. Jeżeli źle ocenimy sytuację i zaliczymy wpadkę, całe nasze starania idą na marne. No, ale wynik zostaje i zapisywany jest w rankingu, gdzie można porównywać swoje rezultaty z osiągnięciami innych.

Można sobie pomyśleć, że Rotatio to bardzo prosta gra. W końcu nie używamy w niej masy przycisków i tak naprawdę ciągle mijamy takie same przeszkadzjaki. Owszem, wszystko to prawda, jednak musimy mieć na uwadze, że rozgrywka wraz z naszym postępem zaczyna przyspieszać, a opanowanie sterowania jest w tym przypadku większą sztuką, niż w runnerze czy innych podobnych produkcjach.

rorato

Na samym początku nie powinniście w ogóle zajmować się bateriami latającymi po planszach oraz innymi dodatkami przygotowanymi przez autorów Rotatio. Po prostu próbujcie osiągać jak najlepsze wyniki i bawcie się dobrze. A kiedy już stwierdzicie, że jesteście gotowi na coś więcej, odwiedźcie sklepik z gadżetami i zobaczcie, co tam na Was czeka.

Jak na prostą zręcznościówkę, Rotatio oferuje całkiem sporo urozmaiceń. Po pierwsze – można tu zmienić otoczenie głównego bohatera. Po drugie – dostajemy dostęp do działu z trzema power-upami. Najfajniejsze jest to, że każdą z tych rzeczy możemy dorwać zupełnie za darmo, to jest nie wydając prawdziwych pieniędzy (ale mikropłatności też są dostępne).