Rolling Sky – kulka nie jest tak twarda jak młot. Za to jest zwinna!

0
531

Co na pewno może się podobać w produkcji Rolling Sky? Prostota rozgrywki i krystaliczna, kolorowa grafika, która emanuje nowoczesnością. Jest tu zaledwie kilka plansz do ukończenia, ale na pewno wystarczy to Wam na dobrych kilka godzin. Jak to możliwe? Na pewno niedługo sami do tego dojdziecie.

Rolling Sky kierujemy czerwoną wirtualną kuleczką. Przemierza ona abstrakcyjny świat, a naszym zadaniem jest pomaganie jej w unikaniu przeróżnych pułapek. Nie chodzi tym razem jednak o rekordy wyrażone w metrach. Skupiamy się za to na docieraniu do met w poszczególnych planszach.

sky

Niestety, nie mam dla Was dobrych wiadomości co do dostępnych poziomów. Pięć wydaje się raczej niewielką liczbą, ale odkrycie ich w stu procentach – wbrew pozorom – nie zajmuje kwadransa czy dwóch. Każdy kolejny jest bowiem coraz trudniejszy, bo naszpikowany skuteczniejszymi i bardziej dynamicznymi pułapkami. A jakby tego było mało, o stuprocentowym ukończeniu levelu możemy mówić tylko wtedy, gdy zbierzemy w nim wszystkie specjalne diamenciki.

Zabrakło w Rolling Sky sklepiku z gadżetami, ale pewnie nie wszyscy z Was będą z tego niezadowoleni. Im więcej gadżetów, tym przecież znacznie więcej mikropłatności. Tymczasem w opisywanej produkcji można kupić co najwyżej nielimitowane piłkeczki. Koszt? Niewielki, nieco ponad dziesięć złotych.

sky1

Sterowanie w zręcznościówkach to z pewnością jeden z najważniejszych elementów. Studio Turbo Chilli zafundowało nam standardowy sposób kierowania, który polega na przesuwaniu palcem w prawo i lewo. Nie wykonujemy nic poza tym – żadnych skoków, ataków i tym podobnych. Jeżeli uważacie, że zwiastuje to nieziemską nudę, szybko w Rolling Sky przekonacie się, jak bardzo byliście w błędzie.

Na pewno nie można napisać, iż w produkcji z tego wpisu nie ma ładnie prezentującej się grafiki czy dobrze brzmiących dźwięków. Ba, wypada nawet dodać, że oba te elementy doskonale do siebie pasują i przygotowane zostały z największą starannością.

Rolling Sky pobrać można z Google Play zupełnie za darmo. Skusicie się? 🙂