Rock Hero – androidowa podróbka gitarowego hitu

0
630

Na pewno każdy z Was miał okazję chociaż raz w życiu zagrać w produkcję Guitar Hero albo coś bardzo do niej podobnego. Nie chcę zgadywać czy lubicie apki muzyczne, czy też nie, ale jeśli bardziej nazwalibyście się ich miłośnikami aniżeli wrogami, proponuję Wam wypróbować grę o nazwie Rock Hero, która dostępna jest w Google Play całkowicie za darmo.

Rock Hero znalazło się zestawieniu najpopularniejszych gier na Androida, tak więc śmiało można powiedzieć, że należy do dosyć znanych produkcji. Mimo to, kiedy na nią natrafiłem, zastanawiałem się, czy jest w ogóle sens o niej wspominać, biorąc pod uwagę, że jest jedną wielką podróbką, a przynajmniej tak się prezentowała w Google Play. Jak się pewnie domyślacie, ostatecznie zdecydowałem się wypróbować opisywaną apkę. Czy żałuję swojego wyboru? Co tu dużo mówić, mam co do tego bardzo mieszane uczucia.

rocki

Nasze zadanie w Rock Hero polega na naciskaniu kolorowych przycisków w chwili, gdy zbliży się do nich jedna z ruchomych kulek w tych samych barwach. Akcja produkcji rozgrywa się na gitarze, a elementy, o których pisałem przed chwilą, poruszają się w rytm muzyki lecącej w tle.  Mimo że wspomniany instrument kojarzy się głównie z ostrym, rockowym brzmieniem, w gierce mamy okazję wykonywać również utwory techno.

Każdy z gatunków muzycznych występujących w grze oferuje trzy piosenki. Bez względu na to, na którą się zdecydujemy, możemy je wykonywać w trzech wariantach – łatwym, średnim oraz trudnym. Jak pewnie się domyślacie, trudność oznacza szybkość poruszania się kuleczek oraz częstotliwość pojawiania się ich na ekranie.

rocki1

Autorzy Rock Hero zadbali o to, aby poza domyślnie przygotowanymi utworami gracz mógł również spróbować swoich sił w gitarowym odegraniu piosenki z prywatnej biblioteki. Niestety, dodane przez nas utwory nie są do końca dopasowane do rozgrywki, przez co wykonywane ruchy nijak mają się do melodii jaką słyszymy w tle.

Szkoda, że w Rock Hero zabrakło znanych, klasycznych utworów takich zespołów jak chociażby Rolling Stones czy AC/DC.  Nie ukrywam, iż w gierce bardzo nie spodobała mi się również duża ilość występujących reklam, które nie dość, że od czasu do czasu pojawiają się w formie video, to jeszcze potrafią przerwać nam rozgrywkę. Według mnie, jest to prawie niewybaczalne!