Roboto – kultowy Mario w roli robota

0
603

Każda platformówka porównywana jest do klasyka Mario Bros i niemal każda przegrywa tę batalię. Dwójka hydraulików to zdecydowanie kawał historii, ale trzeba przyznać, że współczesność potrafi pokazać, że ma coś do zaoferowania i robi to naprawdę znakomicie. Jeżeli na słowo mi nie wierzycie, zagrajcie w zręcznościówkę Roboto.

Gra Roboto opowiada o przygodach pewnej sympatycznej, mechanicznej postaci. Mimo że nikt nam tego nie mówi wprost, logika podpowiada, że akcja rozgrywa się w tym przypadku w futurystycznym świecie, gdzieś około XXIII wieku. Skąd taki wniosek? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, iż główny bohater nie porusza się tutaj za pomocą swoich nóg, lecz latającej deskorolki. A to najlepiej daje do myślenia.

robot

Opisywana produkcja jest niczym innym, jak typową – choć na pewno dosyć oryginalną – platformówką. Losy kierowanej przez nas postaci podziwiamy tutaj z kamerki umiejscowionej z boku planszy, a przeciwników pokonujemy albo do nich strzelając, albo skacząc im na głowy. Oczywiście, nie zabrakło tu również potrzeby zbierania złotych fantów. Tym razem nie są to jednak monety, lecz zębate koła.

Autorzy Roboto zafundowali nam znakomitą ucztę dla oczu. Wszystkie plansze prezentują się tu wyśmienicie – są kolorowe, pełne zagadkowych elementów oraz sprawiają wrażenie bardzo nowoczesnych. Godny pochwały jest również sposób uruchamiania poszczególnych plansz. Nie mamy bowiem do czynienia ze zwykłą mapką, lecz do drzwi symbolizujących konkretne poziomy wchodzimy bohaterem tak, jakbyśmy brali udział w jednym z przygotowanych wyzwań.

O samej rozgrywce ciężko cokolwiek napisać. W końcu platformówki to żadna nowość, a więc każdy z Was doskonale zdaje sobie sprawę, co takiego może oferować Roboto. Nie musicie jednak wiedzieć, iż jest tutaj pełno wirtualnych dodatków do kupienia. Sklepik dostępny w grze pozwala nam na sprezentowanie sobie, między innymi, nowej latającej deski lub magnesu przyciągającego otaczające nas fanty.

Roboto to gra w stu procentach darmowa. Owszem, istnieje możliwość dokupienia sobie czegoś za prawdziwe pieniądze, ale nie jest to absolutnie konieczne do tego, by dobrze się bawić. I owszem – od czasu do czasu wyświetlają się tutaj reklamy, ale nawet za ich zamknięcie dostajemy wirtualną kasę, co jest bardzo miłym podarunkiem od ludzi ze studia Fenix Fire Entertainment.