Robotek – roboty, które mają słabość do… hazardu

0
579

Wydawać by się mogło, że tylko ludzie mają słabość do podejmowania ryzyka. Wszystkie filmy dają nam bowiem jasno do zrozumienia, że maszyny w ogóle nie zawracają sobie tym głowy – robią to, do czego zostały stworzone, zachowując się przy tym bardzo odpowiedzialnie. Mit ten starają się obalić ludzie ze studia Hexage, którzy odpowiedzialni są za wypuszczenie gry o nazwie Robotek.

Akcja gry Robotek rozgrywa się w świecie pełnym mechanicznych robotów, które walczą ze sobą na śmierć i życie, by móc samemu rządzić naszą planetą. O ile fabuła produkcji jest bardzo pospolita, o tyle sama rozgrywka jest zdecydowanie inna od standardowych.

robotek

Każdy pojedynek toczy się tutaj między dwoma futurystycznymi postaciami. Innowacyjny jest sposób wykonywania akcji, który opiera się przede wszystkim na szczęściu. Aby zadać cios czy też obronić się, musimy zagrać w swego rodzaju mobilną wersję jednorękiego bandyty. Każdy występujący na tzw. „bębnach” znak symbolizuje konkretny ruch. Aby zbyt wiele nie zależało od przychylności losu, autorzy gry postanowili dać nam możliwość wyboru, czy zamierzamy atakować, czy też przejść do defensywy.

Robotek oferuje nam dwa tryby gry. Pierwszy z nich jest kampanią jednoosobową, w której walczymy z przeciwnikami do momentu aż podwinie się nam noga.  Drugi to standardowy Multiplayer. Niestety, jedynie taki, który dostępny jest w trybie online. Miałem nadzieję, że będę mógł powalczyć na jednym urządzeniu ze swoim kolegą. Cóż, mówi się trudno, żyje się dalej.

robotek1

Na samym początku naszej przygody w świecie walk robotów wyświetlają się na ekranie informacje na temat konkretnych funkcji dostępnych w grze. Jeżeli prześpicie ten moment, w każdej chwili będziecie mogli do niego wrócić. Sam mam skłonność do omijania tutoriali, tak więc wiem, co mówię ;).

Pod względem audiowizualnym Robotek bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Gra charakteryzuje się naprawdę dobrym, neonowym wyglądem, a zastosowane w niej dźwięki w ogóle nie zachęcają do ich wyłączenia.