Robot Bros – roboty, które zniszczą Wam mózgi!

0
548

Niektórzy twierdzą, że roboty to przyszłość, a inni robią wszystko, aby wmówić nam, że inteligentne maszyny to jedynie wymysł twórców filmów Science Fiction. Można mieć zupełnie odmienne zdania w tej kwestii, ale jedno jest pewne w stu procentach – gra mobilna o nazwie Robot Bros to bardzo dobra łamigłówka, która potrafi przeciążyć nasz mózg.

Bohaterami gry Robot Bros jest tytułowe rodzeństwo będące nowoczesnymi maszynami wyprodukowanymi prawdopodobnie w odległych Chinach. Nie mamy tutaj do czynienia z żadną szczegółową fabułą ani też niczym, co mogłoby nam podpowiedzieć dlaczego w grze robi się to, co się robi. Mam jednak nadzieję, że nie jest to dla Was żaden problem, gdyż opisywana apka to naprawdę godna uwagi pozycja, którą zainteresować się powinni niemalże wszyscy miłośnicy łamigłówek.

Zadanie w Robot Bros polega na doprowadzeniu jednego, dwóch lub kilku robotów do mety znajdującej się na końcu danego poziomu. Na samym początku kierujemy tylko jednym mechanicznym osobnikiem, ale z czasem ich liczba ulega zwiększeniu. Dlaczego tak jest? Za chwilę wszystko Wam wyjaśnię.

O ile w większości gier każdy bohater posiada te same umiejętności, w produkcji z tego wpisu sytuacja jest zupełnie inna. Tutaj wszystkie postaci różnią się od siebie nie tylko wyglądem, lecz także zdolnościami. Zwykły szarak, na przykład, potrafi jedynie chodzić i skakać, natomiast jego niebieski braciak tworzy bryły lodu ułatwiające dostanie się na wysokie platformy. Oczywiście, to jeszcze nie wszyscy. Dostępny jest również robot teleportujący się oraz… a zresztą, po co psuć Wam zabawę. Nic więcej już nie będę zdradzać.

Sterowanie w Robot Bros opiera się na dotykowych przyciskach. Dwa z nich, te ze strzałkami, pozwalają nam się poruszać, jeden służy do skoku, a pozostałe oferują zdolności specjalne, o których przed chwilą wspominałem.

Liczba plansz dostępnych w apce jest zdecydowanie zadowalająca. 90 leveli o naprawdę zróżnicowanym o poziomie trudności wystarcza spokojnie na dwie godziny nieprzerwanej zabawy, a to jest naprawdę całkiem niezły wynik jak na łamigłówkę.

Grafika na pewno nie należy do tych najładniej wyglądających. Nie oznacza to jednak, że Robot Bros źle się prezentuje. Moim zdaniem, na tle konkurencji wypada całkiem nieźle, choć na pewno nie nazwałbym jej piękną.