Roads of Rome 3 – odbuduj Rzymskie Imperium

0
539

Roads of Rome 3 wygląda jak typowa gra strategiczna i w zasadzie wymaga od nas tego samego, co każda przedstawicielka tego gatunku. Jeżeli jednak nastawiacie się na walki z rywalami, spektakularne zwycięstwa i srogie porażki, rozgrywka oferowana w grze bez dwóch zdań nieco Was zaskoczy. I mam nadzieję, że pozytywnie.

Jak wskazuje na to sama nazwa, opisywana gra to trzecia odsłona serii. Przyznam się, że w pierwsze dwie nie grałem, a więc ciężko powiedzieć mi, o co dokładnie w nich chodziło. Wiem jednak, że w Roads of Rome 3 bohaterem jest generał Victorius, który z rozkazu władcy ma za zadanie pomóc w odbudowaniu Rzymu oraz pokonaniu barbarzyńców, czyli tych, co stoją za wszystkimi zniszczeniami.

stop

Zgodnie z tym, co pisałem, w Roads of Rome 3 nie walczymy z oponentami w dosłownym tego słowa znaczeniu. Każda plansza w grze to szansa na odbudowanie jednego bądź kilku elementów. Zazwyczaj postawienie na nowo drogi lub mostu wymaga od nas ścinania drzew i zbierania jedzenia, a więc już na piśmie widzimy, że nie jest to tak szybkie i przyjemne, jak mogłoby się wydawać.

Twórcy gry nie tylko pozwolili nam na rekonstruowanie mniejszych elementów, lecz również czegoś znacznie większego – budynków użyteczności publicznej i tym podobnych. Wiadomo, że nie od razu możemy sobie pozwolić na przywrócenie do życia ratusza czy też pracowni jakiegoś rzemieślnika, ale wraz z postępem w apce możliwe jest niemalże wszystko.

Nikt w Google Play nie ukrywa przed nami, że Roads of Rome 3 to nie całkowicie darmowa gierka, lecz przykład funkcjonowania modelu freemium. Co to oznacza? Ano to, że samą produkcję możemy pobrać sobie całkowicie bez opłat, ale jeżeli będziemy chcieli ukończyć ją na sto procent, musimy liczyć się z wydatkiem pieniężnym. Na szczęście, niezbyt dużym, bo jedynie takim rzędu dziesięciu złotych.

Audiowizualnie gra z tego wpisu niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle innych strategii. Nie zmienia to jednak absolutnie faktu, iż Roads of Rome 3 prezentuje się całkiem dobrze, o czym możecie przekonać się sami, oglądając przygotowane przeze mnie screeny.