River PL – jedna aplikacja, a tak wiele newsów!

0
749

Aplikacji newsowych można znaleźć całe mnóstwo, ale tylko nieliczne są przystosowane dla osób o różnych zainteresowaniach, a do tego dostępne są całkowicie po polsku. Jednym z tego typu programów jest River PL, dzięki któremu każdego dnia jestem na bieżąco zarówno z informacjami politycznymi, gospodarczymi, jak i przede wszystkim… androidowymi!

River PL to bardzo przejrzyste narzędzie. Już przy jego pierwszym uruchomieniu trudno oprzeć się wrażeniu, że minimalizm jest jego największą zaletą. Mimo że czytniki newsów bardzo skupiają się na opcjach personalizacyjnych, włączając opisywaną apkę po raz pierwszy od razu dostajemy całą garść standardowych informacji z Polski i ze świata. Oczywiście, jeżeli tylko chcemy, możemy je dezaktywować.

river1

Program na ekranie głównym wyświetla nam swego rodzaju pionowy blok newsów, który składa się z tytułu danego wpisu oraz dużego obrazka o niezłej jakości. Przemieszczanie się między newsami z tej samej kategorii odbywa się poprzez „mazanie” palcem z dołu do góry i na odwrót. Jeżeli natomiast z polityki chcemy przenieść się na gospodarkę, musimy wykonać podobny ruch, tyle że w poziomie.

Tak jak pisałem już wcześniej, w River PL dostosowujemy wyświetlaną treść do naszych zainteresowań. Nikt nie wymusza na nas czytania newsów o filmach, jeżeli nas one w ogóle nie interesują. W celu modyfikacji zakładek, aktywujemy panel boczny, a następnie przeglądając listę kategorii, zaznaczamy ptaszki przy odpowiednich pozycjach.

O jakiej tematyce są informacje w aplikacji River PL? Przeróżnej. I to dosłownie. Mnie najbardziej interesują technologie, gry i Android, ale na pewno znajdziecie też coś dla siebie, interesując się gotowaniem, postępami naukowymi oraz modą. Z doświadczenia wiem, że nie ma godziny, by w programie zabrakło miejsca dla kilku wpisów, a to zdecydowanie jest ogromna zaleta.

river

Każdą przeczytaną przez nas informację możemy udostępniać znajomym. Niestety, zabrakło opcji pozwalającej na zapisywanie wybranych przez nas treści i przeglądanie ich offline. Gdyby River PL na to pozwalał, jestem przekonany, że posiadałby dużo większe grono zwolenników, choć i tak raczej narzekać na to specjalnie nie może.

Czy brak trybu bezinternetowego jest jedyną wadą apki z tego wpisu? Z bólem serca stwierdzam, że nie. Brakuje mi tutaj również możliwości dodawania własnych źródeł informacji. Co prawda starano się zamieścić wszystkie popularne portale, ale przecież nawet te mniej poczytne przekazują interesującą treść i zasługują na to, by je śledzić, prawda?