Respawnables – strzelanka dla multiplayerowców i typowych samotników

0
1331

Strzelanki – nie tylko te przygotowane z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych – nastawiają się albo na rozgrywkę sieciową, albo tryb jednoosobowy. W przypadku trójwymiarowej produkcji o nazwie Respawnables jest inaczej. Pozwala ona bowiem czerpać radość z gry zarówno samotnikowi, jak i temu, który nawet w świecie wirtualnym nie wyobraża sobie życia bez znajomych.

Respawnables już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie wyjątkowej produkcji. Strzelanki kojarzą się zazwyczaj z ponurą tematyką i równie mroczną, a także tajemniczą oprawą graficzną. Tutaj nie sposób tego znaleźć. Wszystko jest barwne, a występujący w apce bohaterowie nie tylko świetnie strzelają, lecz także ukazują wiele innych talentów, na przykład, tanecznych.

Tak jak pisałem, gra oferuje nam dwa tryby zabawy. Możemy zdecydować się na grę w pojedynkę albo też uruchomić Multiplayer, który wymaga od nas połączenia z internetem. Bez względu na wybór rozgrywki naszym celem numer jeden jest zabijać wrogów za pomocą wirtualnej broni.

Autorzy Respawnables przygotowali dla nas całe mnóstwo zadań pobocznych do wykonania. Dzięki nim możemy konto gracza doładować dodatkową liczbą wirtualnych pieniędzy oraz sztabek złota. Jak się pewnie domyślacie, służą nam one do modyfikowania wyposażenia kierowanej przez nas postaci.

Gra oferuje prawie 10 mapek do odwiedzenia. Na papierze liczba ta nie jest imponująca. Możecie jednak wierzyć, że jest wystarczająca do tego, by świetnie się bawić, wpatrując się w ekran urządzenia mobilnego. Szczególnie, że lokacje – w kwestii tematycznej – diametralnie się od siebie różnią.

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu gier, w Respawnables znalazło się miejsce dla mikropłatności. Na szczęście, korzystanie z nich nie jest konieczne do osiągnięcia w grze sukcesu. Chcąc przyspieszyć proces zarabiania waluty obowiązującej w apce można również zdecydować się, między innymi, na odpłatne oglądanie reklam.

Sterowanie głównym bohaterem zostało rozwiązanie w sposób standardowy. Pod opiekę dano nam dwie wirtualne gałeczki, dzięki którym my – i tylko my – mamy wpływ na ruchy oraz kierunek strzałów oddawanych przez kierowaną przez nas postać.

Czy warto pobrać Respawnables? Jak najbardziej. Jeżeli lubicie strzelanki, a ostatnio często zdarza Wam się nudzić, ta gra może się okazać Waszym wybawieniem.