REBUS – absurdalnie abstrakcyjne podejście do rebusów

0
1767

Może się wydawać, że rebusy to wyzwania dla dzieci, a nie osób, które dawno mają już za sobą lata wczesnoszkolne. Twórcy aplikacji REBUS twierdzą, iż jest w tej kwestii zupełnie inaczej. I na dowód, że przedstawiają nam zbiór naprawdę fajnych, ale dających do myślenia, zagadek.

Przed uruchomieniem gry REBUS miałem o obrazkowo-słownych łamigłówkach prawdopodobnie takie samo zdanie, jak i Wy. Mówiłem sobie, że to przecież dla dzieci, że nic w tym ciekawego i trudnego. Co tu dużo mówić, dość szybko zostałem sprowadzony na ziemię. I nie ukrywam, iż dostało się również mojej części mózgu przechowującej dane z lekcji języka angielskiego.

rebus

Opisywany tytuł od początku do końca dostępny jest po angielsku. Można było się tego spodziewać, ale zdaję sobie sprawę, że dla większości to raczej nie do końca dobra wiadomość. Muszę przyznać, że o ile w normalnych grach raczej nie mam problemu z rozumieniem zagranicznych wyrażeń, o tyle w REBUS zdarzały mi się umysłowe przestoje.

Raczej nie trzeba nikomu przypominać, czym są rebusy. W kontekście samej rozgrywki przygotowanej w apce z tego wpisu, trzeba wspomnieć jednak o tym, iż zagadki nie są tutaj tak standardowe, jak ma to miejsce w szkolnych podręcznikach. Ba, możecie być pewni, że jeżeli nie będziecie odpowiednio intensywnie myśleć, wirtualne pieniądze na podpowiedzi skończą się wielokrotnie szybciej, niż się pojawiły.

rebus1

Przykłady łamigłówek, jakie przychodzi nam przechytrzyć w REBUS znajdziecie na screenach. Nie chcąc psuć Wam zabawy, od siebie nie będę nic w tej kwestii dodawał. Wspomnę natomiast co nieco o wywołanych już przeze mnie „ułatwiaczach”. Tych jest równo cztery. Jeden pozwala na odkrycie całego słówka, drugi pokazuje nam rozsypankę liter, trzeci wstawia jedną literę w odpowiednie miejsce, a czwarty – po prostu mówi nam, z ilu znaków składa się odpowiedź.

Reklamy w REBUS nie są wyjątkowo uciążliwe, a jeżeli nie mamy na to ochoty, w ogóle nie musimy korzystać z mikropłatności. Jeżeli zatem angielski nie stanowi dla Was problemu, jestem przekonany, że łamigłówki z tej gry pomogą Wam w zabiciu więcej niż godziny nudy.