Reaper – dwuwymiarowy RPG-ek z półprzezroczystym bohaterem [VIDEO]

0
411

Na sobotnie zimowe wieczory, kiedy kanały telewizyjne emitują po raz tysięczny ten sam mega hit, a Wam nie chce się zbytnio ruszać z domu, polecam grę z gatunku RPG. Ale nie jakąś tam zwykłą albo taką, o której każdy już słyszał. W ostatnim czasie miałem okazję zagrać w apkę o nazwie Reaper. Jeśli jeszcze nie mieliście z nią do czynienia, sprawdźcie co takiego oferuje i dajcie znać, czy uratowała Wam ten weekend, podobnie jak mnie.

W grze Reaper przychodzi nam wcielić się w półprzezroczystą postać (tak jest tylko na samym początku), którą na pewno nie można nazwać człowiekiem. Wspomniana osobistość wyposażona jest w wirtualny miecz potrafiący zrobić zrobić sporą krzywdę każdemu, kto tylko się na niego nadzieje. Jak to zazwyczaj bywa w tego typu produkcjach, jako gracze, musimy robić wszystko, by sterowana przez nas postać niszczyła wszystko wokół siebie.

reaper2

Autorzy apki przygotowali dla nas całe mnóstwo lokacji do zwiedzenia i typów przeciwników do pokonania. Czyhające na nasze życie osobniki wyglądają różnie. Nie można jednak powiedzieć, że w Reaper spotkać można takich samych przeciwników, co w innych apkach. Są tutaj dziki nie do końca wyglądające jak dziki i ślimaki… bez skorup. Znalazło się też miejsce dla ludzi z dziwnymi maskami, którzy wyglądają tak, jakby wzięto ich z planu filmowego o zaginionych na tropikalnej wyspie.

Zgodnie z zasadami dobrego RPG-a, Reaper udostępnia nam wirtualny sklepik, w którym kupować możemy przedmioty dla głównego bohatera. Poza mieczami w ofercie znaleźć możemy także buty, rękawice i wszystko, co każdy szanujący się rycerz mieć powinien. Oczywiście, jak to w sklepie – za wszystko płacimy gotówką. Skąd ją mamy? Wypada z zabitych przez nas przeciwników.

reaper3

Choć grałem już w naprawdę dużą ilość gier, Reaper wyjątkowo uraczyło mnie swoją oprawą graficzną. Bardzo podoba mi się połączenie apki z gatunku RPG i dwuwymiarowej platformówki z elementami niezwykle bajkowo kolorowymi.

Grę studia Hexage pobrać można z Google Play za darmo. Można też skusić się na płatną wersję, która w Google Play kosztuje niecałe 10 złotych.


logo-app
Reaper
HEXAGE
0   
qrcode-app