Real Scary Spiders – aaaaaaa…rachnofobia!

0
902

Od dzieciństwa panicznie boję się pająków. Nieważne czy są to zwykłe „patyczaki” chodzące po mieszkaniu, czy owłosione tarantule przetrzymywane w terrariach. Podobno lęk przed różnego rodzaju stworzeniami najlepiej zwalcza się, przebywając z nimi. Postanowiłem to sprawdzić. I wiecie co? Już pająków się nie boję. Ale tylko tych, co… występują w aplikacji Real Scary Spiders

Real Scary Spiders to dość świeża produkcja. Dziwne, że o niej nie słyszałem w dniu premiery, biorąc pod uwagę, że za jej opublikowaniem w Google Play stoi niezwykle popularny kanał telewizyjny Animal Planet. Jak na razie apka nie cieszy się wśród Androidowców dużą popularnością. Postanowiłem sprawdzić, czy to dlatego, że tylko nieliczni nie boją się pająków, czy też chodzi o coś zupełnie innego.

spiders

O co w zasadzie chodzi w Real Scary Spiders? Dostajemy tutaj pod opiekę jeden z kilku gatunków pająków, o który przychodzi nam się troszczyć, jak o prawdziwe stworzenie. Na samym początku mamy okazję opiekować się tylko jednym zwierzakiem. Z biegiem czasu ich wybór jest większy. Oczywiście, pod warunkiem, iż dobrze radzimy sobie w roli opiekuna. 

Poza karmieniem podopiecznego czy dbaniem o jego kondycję, musimy też martwić się otoczeniem, w którym żyje. Od czasu do czasu przychodzi nam nawet czyścić stworzenie, a raczej sztucznie pobrudzony ekran. Fajnie, że autorzy apki pokazują, że hodowla pająków to spory obowiązek, a nie jedynie przyjemność (?!).

spiders1

Real Scary Spiders wykorzystano technologię rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki niej możemy swojego wirtualnego pająka umieścić na naszym biurku czy laptopie. Odważyłem się na to tylko raz. Za bardzo bałem się, że zwierze faktycznie w „realu” się pojawi.

Gra od Animal Planet jest darmowa. Dla chętnych przygotowano pakiety złotych monet i specjalnych diamentów, dzięki którym można przyspieszyć niektóre procesy. Jeśli chodzi o jej oprawę audiowizualną, nie ma na co specjalnie narzekać. Wszystko prezentuje się dość dobrze, jak na tego typu produkcję.