RC Plane 2 – panie pilocie, startujemy?

0
550

Nie przepadam za lataniem samolotem ani w wirtualnym, ani prawdziwym świecie. Ostatnio jednak, za sprawą gry mobilnej RC Plane 2, byłem w pewnym sensie zmuszony zmienić zdanie na ten temat. Bo choć wspomniana apka nie zrobiła na mnie wrażenia w kwestii wizualnej, pozwoliła mi dobrze spędzić kilkadziesiąt minut wolnego czasu, za co jestem jej bardzo wdzięczny.

Gra RC Plane 2 ani przez chwilę nie chce nas oszukiwać w kwestii swojego wyglądu. Nie zachowuje się jak nie do końca piękna kobieta, która próbuje nałożyć bardzo mocny makijaż, aby zakryć wszelkie niedoskonałości. Od samego początku wyraźnie widać, że autorzy opisywanej apki mieli zupełnie inne priorytety, niż grafika. Mam jednak nadzieję, że należycie do osób, którym bardzo to nie przeszkadza.

pl1

Najprościej rzec ujmując, produkcja RC Plane 2 jest symulatorem lotów. W tym przypadku kierujemy jednak nie prawdziwymi, mechanicznymi maszynami, lecz takimi, które są od nich dużo mniejsze. Jeżeli wydaje Wam się, iż sterowanie modelami jest mało atrakcyjne, możecie mi wierzyć, że jesteście w błędzie.

Wbrew temu, co mogliście wywnioskować, gra stworzona przez studio Ethervision nie do końca jest pozbawiona realizmu. Owszem, można mieć pewne „ale” do jej wyglądu, ale system kierowania samolotami sprawia wrażenie dość solidnego i mającego wiele wspólnego z rzeczywistością. Tutaj nie kierujemy bowiem akcelerometrem, a do naszej dyspozycji oddane zostają dwie swego rodzaju konsolki – jedna służy do wyznaczania drogi, a druga pozwala na ustalanie prędkości lotu.

pl2

RC Plane 2 spodobał mi się głównie ze względu na fakt, iż dostajemy w nim okazję do swobodnego lotu bez jakichkolwiek ograniczeń. Warto jednak wspomnieć, że kiedy nachodzi nas ochota na coś bardziej wymagającego, pozwala nam także na spełnienie tego typu zachcianek. I to naprawdę na wiele sposobów – zbierając monetki, startując rakietą kosmiczną albo… biorąc udział w powietrznej bitwie rozgrywanej w trakcie drugiej wojny światowej.

Niestety, nie wszystko w RC Plane 2 dostępne jest całkowicie za darmo. Za bardziej „wypasione” modele samolotów czy też dodatkowe plansze przychodzi nam płacić prawdziwymi złotówkami. Na szczęście, ceny mikropłatności zamykają się w ośmiu złotych, co w dzisiejszych czasach jest istną rzadkością.