Rayman Classic – jak na swoje lata, trzyma się super!

0
674

W tytule nie miałem na myśli żadnej ze swoich starych znajomych ani tym bardziej mamy któregokolwiek z kolegów. Chodziło mi tylko o platformówkę Rayman Classic, która pojawiła się niedawno w Google Play. Jest to klasyk przeniesiony do mobilnego świata prosto z połowy lat 90. ubiegłego wieku. Jakby na to nie spojrzeć, to swego rodzaju wehikuł czasu, ale taki, co przenosi jedynie do przeszłości!

Mimo że mamy w dzisiejszych czasach mnóstwo ładnie prezentujących się tytułów, sprawdzone, stare produkcje nadal znakomicie się sprzedają, a moda na nie wydaje się nieśmiertelna. Niestety, pomysłodawcy wypuszczenia Rayman Classic doskonale zdają sobie z tego sprawę i pewnie dlatego wycenili „swoje” dzieło na ponad 20 złotych. Nie jest to mało, ale wiem z doświadczenia, że stary wyga potrafi wydać czasem spore pieniądze na coś, czego naprawdę chce!

retro

Rayman Classic to po prostu pierwsze wydanie Raymana. Stworzono je dokładnie w 1995 roku i było dostępne na różnych urządzeniach, między innymi, Atari czy Sony. Fabuły zdradzać nie będę, bo nie chcę psuć Wam zabawy. Poza tym nie jest ona wyjątkowo porywająca i nie wydaje mi się, by zachęciła jakiegokolwiek niezdecydowanego (ale to wcale nie jest wada – po prostu kiedyś kwestie fabularne miały drugorzędne znaczenie! Nikt nie musiał nimi wyróżniać się z tłumu!).

W opisywanej produkcji sprawdzicie się w kilkudziesięciu wyzwaniach osadzonych w pikselowym świecie pełnym pułapek, niebieskich błyskotek do zbierania i tym podobnych. Jeżeli nie zależy Wam na współczesnych fajerwerkach, na pewno będziecie dobrze się bawić i ani przez moment nie pożałujecie wydanej kasy.

retro1

Pewne kwestie musiały zostać zmienione w porównaniu z pierwowzorem. Na szczęście, nie tyczy się to grafiki, która jest w stu procentach taka sama, jak dawniej. Nie kombinowano nic z nakładkami graficznymi czy czymś takim. W Rayman Classic mamy do dyspozycji stary klasyk w najczystszej postaci.

A jak jest ze sterowaniem? Oczywiście, nie mogło obyć się bez przycisków dotykowych. Jeśli jednak macie pada do Androida, także i z niego możecie w tym przypadku skorzystać. Full wypas i to bez żadnych mikropłatności! Zdarzają się chwile, w których naprawdę lubię Ubisoft! 🙂