Ratchet and Clank: BTN – biegaj i patrz… jak zjada się polskie znaki

0
552

Firma Sony jakiś czas temu opublikowała w Google Play grę o nazwie Ratchet and Clank: BTN, wzorowaną na znanej serii zręcznościówek skierowanej do użytkowników konsol Playstation. Podszedłem do produkcji z dużym entuzjazmem. Nie zawiodłem się na niej, co muszę przyznać z czystym sumieniem. W trakcie gry jedna myśl nie dawała mi jednak spokoju – gdzie, do jasnej ciasnej, podziały się polskie „ąki” i ogonki?

Ratchet and Clank: BTN wcielamy się w uszastą postać znaną dobrze każdemu, kto miał kiedykolwiek możliwość spróbowania swoich sił na konsoli od Sony’ego. Naszym zadaniem jest przemierzanie przed siebie głównym bohaterem i osiąganie jak najlepszych rezultatów dystansowych. Sprawa do łatwych nie należy, bowiem na każdym kroku musimy zwracać uwagę na pojawiające się przeszkody oraz przeciwników.

2

O ile kolczaste bomby i im podobne jesteśmy w stanie unikać poprzez skakanie z jednej belki na drugą, to już z rozumnymi przeciwnikami musimy się nieco namęczyć. Na szczęście do naszej dyspozycji oddano broń, która ułatwia zrealizowanie zadania. Z racji tego, że tempo rozgrywki jest dosyć szybkie trafianie do celu potrafi przysporzyć sporo problemów.

Podczas naszego wirtualnego joggingu po futurystycznym świecie wymyślonym przez twórców Ratchet and Clank: BTN zbieramy złote śrubki. Ich kolekcjonowanie nie jest pozbawione celu. Dzięki nim możemy ulepszać pancerz bohatera, broń, a także innego rodzaju wymyślne gadżety, między innymi, miotacz tornad, plecak odrzutowy i „mnonik rubek”.

1

 

Czym jest to ostatnie cudo? Mnożnikiem śrubek. Niestety, w apce musimy się tego domyślać, ponieważ kompletnie nie radzi sobie ona z polskimi znakami. Fajnie, że przy jej tworzeniu pomyślano o naszych rodakach. Szkoda tylko, że nie udało się z powodzeniem zamierzonego celu osiągnąć. W takich przypadkach chyba jednak wolę, gdy dostępna jest jedynie anglojęzyczna wersja.

Jeśli chodzi o grafikę, Ratchet and Clank: BTN wygląda tak, jak przystało na twór Sony Computer Entertainment. Wszystkie elementy są trójwymiarowe, kolorowe i pozbawione wyraźnych wad. Nie najgorsze są także zastosowane w grze efekty dźwiękowe, które w stu procentach wpasowują się w klimat.


logo-app
Ratchet and Clank: BTN
PlayStation Mobile Inc.
0   
qrcode-app