Rally Cross – (nie)idealna samochodówka z milionami pobrań

0
616

W dziale z samochodówkami dostępnym w sklepie Google Play natrafiłem ostatnio na grę Rally Cross. Mimo że screeny od razu mnie do tej produkcji zniechęciły, kilka milionów pobrań dało mi do myślenia i ostatecznie zdecydowałem się na instalację. Czy żałuję swojej decyzji? Jednoznacznie ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie, ale wiem, że mogłem trafić na dużo lepszą apkę.

Rally Cross zaczyna tracić w oczach już samym menu głównym. Miałem okazję testować i grać rekreacyjnie w naprawdę ogromną ilość produkcji, ale tak słabo wyglądającego ekranu powitalnego nie widziałem już od bardzo dawna i to nawet wtedy, gdy przyszło mi sprawdzać w praktyce gierki stworzone przez początkujących programistów. Na temat ciemnego, jednokolorowego tła oraz kilku bezbarwnych przycisków nie będę się wypowiadał. Pozwólcie, że przejdę do nieco przyjemniejszych aspektów. Nie wykluczam jednak powrotu do narzekań.

Opisywana samochodówka oferuje nam dwa tryby gry. Jeden z nich to standardowa Kariera, w której staramy się zdobywać doświadczenie i wygrywać coraz to trudniejsze zawody, natomiast drugi to nic innego jak luźna rozgrywka. W przypadku swobodnej formy zabawy możemy zdecydować się na standardowy wyścig, sprawdzian czasowy oraz rywalizację eliminacyjną, gdzie z każdym okrążeniem odpada ostatni w danym momencie kierowca.

Samochody dostępne w Rally Cross nie należą do najnowocześniejszych ani też najszybszych. Fani klasycznych aut na pewno będą więc zadowoleni i myślę, że ani przez chwilę nie będą chcieli zamienić sprawnego, choć nieco zużytego, pojazdu na nowy model Ferrari czy Porsche. Szczególnie, iż zebrane w grze pieniądze mogą nam posłużyć do modyfikacji samochodu, dzięki którym jego osiągi będą zdecydowanie lepsze od tych oferowanych fabrycznie.

Liczba tras w grze nie jest zadowalająca. Podobnie ma się sprawa z samym ich wyglądem oraz konstrukcją. Przemierzając kilometry w wirtualnym świecie, nie sposób nie odczuć nudy, gdyż większość plansz wygląda bardzo podobnie, a ich otoczenie pozostawia wiele do życzenia.

Negatywne komentarze dotyczące Rally Cross zazwyczaj mówią o sterowaniu. Cóż, nie ma się czemu dziwić. Akcelerometr oraz dwa dotykowe pedały nie współpracują ze sobą tak, jak powinny. Wiadomo, że po pewnym czasie jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do niektórych mankamentów, ale nie możemy też przymykać oczu na ewidentne błędy popełniane przez twórców.

Jak pewnie się domyślacie, fakt, że Rally Cross jest darmową grą świadczy o tym, iż wyświetlają się w niej reklamy. Niestety, jest ich całkiem sporo i pojawią się nie tylko w postaci dolnych bannerów, lecz także zajmują nam niekiedy cały ekran.