Radical Rappelling – długa lina to dobra rzecz!

0
456

Nie każdy może albo chce wybrać się na szczyt jakiejś wysokiej góry, a następnie zjechać z niej na linie. Jak nietrudno się domyślić, przede wszystkim jest tak ze względu na spore ryzyko utraty zdrowia czy nawet życia. Na szczęście, można przeżyć iście ekstremalną przygodę, nie ruszając się z fotelu. Wystarcza do tego gierka mobilna Radical Rappelling.

W produkcji Radical Rappelling kierujemy jedną z dwóch postaci. Są one innej płci, wyglądają zupełnie inaczej i mają różne style, ale stoi przed nimi takie samo zadanie – jak najdłuższej unikać lawy przemieszczającej się z góry ekranu na sam dół. Z racji tego, że mamy do dyspozycji niekończącą się linę, sprawa wydaje się prosta. Możecie jednak wierzyć, iż wyśrubowanie tu dobrego rezultatu to nie bułka z masłem.

radical

Bardzo szybko można opanować podstawy gry. Kiedy chcemy, by bohater rzucił się ze szczytu góry, wystarczy dotknąć wyświetlacza. Później przytrzymujemy na nim palec za każdym razem, gdy musimy odbić się i ruszyć dalej. Ot, cała filozofia. Problem jest tylko taki, że po drodze czeka na nas dużo przeszkód, a gorąca maź goniąca nas od samego początku z biegiem czasu coraz bardziej przyspiesza.

Podczas naszej iście alpejskiej przygody nie tylko zbieramy pieniążki, lecz również możemy liczyć na dodatkowe bonusy czy też specjalne turbodoładowanie, oryginalne nazwane „rakietą”. Najgorzej jest skolekcjonować dużą ilość rubinów. To one są najcenniejsze w grze, a zdobywa się je przede wszystkim za wykonywanie misji pobocznych.

radical1

Wspomniane chwilę wcześniej zadania to nie tylko sposób na zarobienie na dodatkowe stroje dla bohaterów czy też nowe liny. To także jedyna droga do tego, by zdobywać awanse w rankingu i tym samym mieć coraz większe możliwości w różnych aspektach gry. Oczywiście, musicie liczyć się z tym, że o ile początkowe cele są łatwe do realizacji, z tymi późniejszymi będziecie mieć znacznie większe problemy.

Radical Rappelling nikt nie nałożył na nas limitu żyć, a mikropłatności wcale nie są konieczne do tego, by dobrze się bawić. Jeżeli więc szukacie fajnej, prostej zręcznościówki – może warto skusić się właśnie na tę?