Radiant – neonowo-galaktyczna przygoda [VIDEO]

2
1589

Tęskni Wam się czasem za starymi produkcjami, w które mieliście okazję pograć na automatach umieszczonych w sklepach bądź nadmorskich kurortach? Być może apka mobilna o nazwie Radiant przypomni Wam stare dobre czasy, tak jak to uczyniła w przypadku mojej osoby.

Główny bohater gry Radiant nazywa się Maks Blaster. Kieruje on specjalnym statkiem kosmicznym wyposażonym w nowoczesną broń, a jego zadaniem jest niszczyć każdego kosmitę, jaki zagraża bezpieczeństwu naszej planety. Działaniami wspomnianego osobnika kieruje w teorii jeden z admirałów, a w praktyce – my, jako gracze.

radiant

Produkcja działa na zasadzie starych, poczciwych strzelanek osadzonych w galaktycznym świecie. Na czym w głównej mierze polega w niej rozgrywka? Ano, dostajemy do dyspozycji maszynę latającą, którą możemy poruszać w prawo bądź w lewo i za pomocą dostępnej aktualnie broni eliminujemy alienów, a także unikamy latających wokół nas kosmicznych, skalnych obiektów.

Zdobywane przez nas punkty możemy zamieniać na dodatki dla naszego galaktycznego sprzętu. Wybór broni nie należy do największych, ale myślę, że każdy z Was i tak będzie zadowolony. Są lasery, samonaprowadzające rakiety i tak dalej, i tak dalej. Jednym słowem – wszystko, czego kosmiczna dusza może zapragnąć.

radiant1

Darmowa wersja Radianta to tylko namiastka tego, co umożliwia nam pełna wersja gry. Autorzy informują w wersji free od czasu do czasu, że ich produkt to aż 100 poziomów do przejścia i 10 potyczek z bossami. Powiem szczerze, że bardzo kusiło mnie sięgnięcie do wirtualnego portfela Google’a i kupienie wersji płatnej za niecałe 10 złotych.

Poza rozgrywką, która jest nieskomplikowana, acz wciągająca, w grze spodobała mi się również oprawa graficzna. Lubię, kiedy w nowoczesnych grach producenci decydują się na sprawdzone, pikselowe rozwiązania. Niestety, dobrego słowa nie mogę napisać o dźwiękach zastosowanych w grze. Według mnie, idealnie służą jedynie do usypiania.logo-app
Radiant Free
HEXAGE
0   
qrcode-app