Racing Rivals – poczuj moc mobilnych koni mechanicznych!

0
611

Racing Rivals jest grą mobilną, która powstała po to, aby każdy fan szybkiej jazdy nie musiał wychodzić z domu, chcąc zaszaleć po asfaltowej drodze. Jeżeli nie wymagacie wielu bardzo oryginalnych pomysłów, a zależy Wam głównie na dobrej, motoryzacyjnej zabawie, ten tytuł nie powinien mieć problemu z zagwarantowaniem Wam kilku długich godzin wciągającej, również multiplayerowej, rozgrywki.

Testując dzieła studia Glu, zawsze mam wrażenie, że po każdym kliknięciu zostanę przekierowany do systemu dokonywania dodatkowych płatności. Wiem, że – podobnie jak ja – jesteście wyczuleni na wszelkie odpłatne dodatki. Na szczęście, w przypadku Racing Rivals mogę Was zapewnić, że bez wydawania prawdziwych złotówek można sobie spokojnie poradzić. O pokonywaniu „VIP-ów” możecie jednak – niestety – tylko pomarzyć.

Racing Rivals nie skupia się na wyścigach na specjalnych torach, ani nie jest to także produkcja, w której wykonujemy kilka okrążeń w tym samym miejscu. Jak się już pewnie domyśliliście, opisywana gierka to nic innego jak kolejna apka o rywalizacji na 1/4 i 1/2 mili. Liczy się tu zatem przede wszystkim refleks, dobry moment obrotowy i ilość koni mechanicznych pod maską.

W przygotowanych trybach rozgrywki dostajemy okazję do sprawdzenia się w pojedynkach zarówno z prawdziwymi, jak i wirtualnymi oponentami. Bez względu na to czy dopiero zaczynamy przygodę z grą, czy wręcz przeciwnie, zawsze klasa rywali jest do nas dostosowana w odpowiedni sposób. Możecie być pewni, że dzięki temu nie zapomnicie, czym jest dreszczyk emocji.

Jeżeli nie chcemy korzystać z mikropłatności, Racing Rivals na „dzień dobry” oferuje nam trzy pojazdy. Początkowo nie są to demony prędkości, ale wraz z postępem w grze, czyli po kilkunastu wygranych, możemy rozpocząć proces modyfikacji i tym samym stuningować auto tak, jak tylko nam się to marzy. Jestem przekonany, że w tym przypadku nie będą narzekać ani fani efektów wizualnych, ani tych bardziej technicznych.

Sterowanie jest standardowe do bólu, a więc jeśli Racing Rivals nie będzie Waszą pierwszą grą wyścigową, od razu będziecie mogli przejść do bicia osobistych rekordów. Niestety, podobnie jest z grafiką – jest ładna, ale jak na dzisiejsze czasy, zupełnie przeciętna i raczej niesprawiająca wyjątkowo dobrego wrażenia.