Racing Fever – poszalej Golfem na autostradzie [VIDEO]

0
815

Nazwa gry Racing Fever daje do zrozumienia, że będziemy mieć w niej do czynienia z wyścigami samochodowymi. Niestety, muszę Was zmartwić, iż nie do końca jest to zgodne z prawdą. Kto zatem powinien sięgnąć po tę produkcję? Przede wszystkim osoby, które chcą się podszkolić w… wyprzedzaniu i wymijaniu na drodze.

Opisywany tytuł zaskoczył mnie tym, że domyślnie uruchomił się w języku duńskim. Nie wiem, skąd pomysł, że dla mnie będzie to strzał w dziesiątkę, ale – na szczęście – w bardzo łatwy sposób można zmienić wersję na taką, która najbardziej nam pasuje. W moim przypadku był to angielski, bo, oczywiście, o polskim znów zapomniano.

Racing Fever stoi przed nami dość nieskomplikowane, aczkolwiek z pewnością wymagające precyzji, zadanie. Akcja produkcji rozgrywa się na czteropasmowej autostradzie, gdzie my – jako niecierpliwi szaleńcy – musimy wyprzedać i wymijać inne auta w taki sposób, by nie doszło do jakiejkolwiek kolizji. Przeczytajcie ostatnie zdanie jeszcze raz i wbijcie sobie do głów: gra nie wybacza nawet najmniejszego błędu.

Samochodówka od Gameguru oferuje trzy wirtualne trasy i cztery rodzaje rozgrywki. Jeżeli chodzi o odblokowywanie dróg, potrzebujemy do tego odpowiednich środków pieniężnych. W przypadku trybów zabawy sprawa ma się inaczej, gdyż każdy z nich dostępny jest od samego początku.

Wyzwania polegające na jeździe po jedno- lub dwukierunkowej drodze oraz tzw. Time Attack dają okazję do śrubowania rekordów czasowych i zdobywania wirtualnej waluty. Pieniążki w tym przypadku nie są niezbędne, bo w grze nie chodzi o ściganie się z innymi. Warto jednak – rzecz jasna – ciułać dolar za dolarem, bo tylko w ten sposób możemy zmienić kolor naszej maszyny, zmodyfikować jej przyspieszenie lub układ hamulcowy, a także zdecydować się na zastosowanie jakichś malunków na karoserii.

Ogólnie rzecz biorąc, Racing Fever to gierka, która potrafi zabić nudę. Mimo wszystko, nie wydaje mi się, by potrafiła wciągnąć na dłużej niż kilkadziesiąt minut. Szczególnie, że każdy, kto lubi samochodówki, prawdopodobnie miał już do czynienia z podobną rozgrywką i nie będzie ona dla niego powodem do przesadnego zachwytu.