Racing Challenge: Speed Car – szaleńcze wyczyny „pod prąd”

0
487

Gra Racing Challenge: Speed Car nie znajduje się na pierwszych miejscach list dostępnych w Google Play. Powodem takiego stanu rzeczy nie jest jednak jej słaba jakość wykonania, lecz przede wszystkim zbyt duża konkurencja uniemożliwiająca wybicie się na szczyty rankingów najchętniej pobieranych produkcji. Mimo że gra z tego wpisu nie grzeszy świetnym wyglądem,  absolutnie jest apką godną zainteresowania. Szczególnie dla tych, których kręcą sportowe i szybkie samochody, choć i dla innych także coś się powinno znaleźć.

Nie brakuje w sieci gier samochodowych na Androida. Dlaczego więc postanowiłem napisać Wam właśnie o tej, a nie o którejś z tysiąca innych? Na pewno Racing Challenge: Speed Car nie uraczyło mnie oprawą graficzną. W porównaniu z najlepszymi w swojej kategorii opisywana tutaj produkcja wypada dosyć marnie, choć – jak widzicie na screenach – nie jest z pewnością jakąś totalną paskudą, na którą aż strach się patrzeć.

racing

Skoro nie grafika, to co właściwie sprawiło, że pobrałem na swojego smartfona apkę z tego wpisu? Już spieszę z wyjaśnieniami. W głównej mierze powodem mojej decyzji był spory wybór trybów gry oraz oryginalny i bez wątpienia wymagający dział kariery, gdzie nie ścigamy się z innymi wirtualnymi kierowcami, a po prostu (łatwiej napisać, trudniej zrobić) wykonujemy konkretne misje. Aby uzyskać tytuł eksperta czy też profesjonalisty, musimy, na przykład, albo zniszczyć dwa policyjne wozy przez określoną liczbę sekund, albo też popisać się umiejętnościami wyprzedzania „na trzeciego”.

Jeśli chodzi o tzw. Quick Race, dostajemy w nim okazję poruszania się na jednej z trzech tras. Wszystkie odblokowane są od samego początku, tak więc możemy je zmieniać zgodnie z naszymi upodobaniami. W zależności od tego, co dokładnie lubimy, możemy zdecydować się na jazdę po autostradzie jedno- lub dwukierunkowej bądź też spróbować swoich sił w jeździe „pod prąd”. Wśród dostępnych rodzajów rozgrywek znalazło się też miejsce dla ucieczki przed policjantami.

Autorzy Racing Challenge: Speed Car dodali ostatnio aktualizację, która uzupełniła listę dostępnych wersji językowych. Choć na chwilę obecną nie ma co spodziewać się pojawienia polskiego, wszystkie opcje dostępne w grze są raczej na tyle powszechne, że nikt nie powinien mieć problemów z ich „rozszyfrowaniem”.

W kwestii samochodów w grze napiszę tylko tyle – jest ich całkiem sporo. Za pieniądze zdobyte na trasie możemy zbierać sobie na nową furę, albo też ulepszać tę już przez nas posiadaną. Warto zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju efekty wizualne dostępne są za friko. Alufelgi i kolor karoserii zmieniamy więc gratis.