QuickClick Gold – klik i robisz, co chcesz!

0
619

Naprawdę ciężko  znaleźć jest obecnie w Google Play aplikację, która wyróżniałaby się czymś od innych. Mimo że programów w Google Play jest cała masa, tak naprawdę większość to tylko podróbki sprawdzonego już rozwiązania. Na szczęście, spotkać można jeszcze coś oryginalnego, co potrafi nas zdziwić do tego stopnia, że musimy szczęki szukać po całym mieszkaniu. Ostatnio tego typu poszukiwania byłem zmuszony rozpocząć podczas testowania apki o nazwie QuickClick Gold.

QuickClick Gold jest dosyć prostym, aczkolwiek bardzo przydatnym, narzędziem, które w dużym stopniu ułatwia korzystanie ze smartfonu z Androidem. Przechodząc do sedna sprawy, apka pozwala nam przypisać do sekwencji kliknięć na przyciskach głośności odpowiednią czynność. Mimo że w teorii brzmi to jak dość niepotrzebny gadżet, w praktyce przydaje się niemal cały czas.

click

Program daje nam spore pole do popisu. Nie tylko pozwala nam aktywować sprytne uruchamianie latarki, aparatu czy dyktafonu, lecz także umożliwia wykonywanie telefonu do wybranej osoby, wysyłanie wiadomości SMS, a nawet… uruchamianie konkretnej gry czy aplikacji.

Tworzona przez nas sekwencja może mieć maksymalnie sześć ruchów. Może, co nie oznacza, że musi. Jeśli mamy na to ochotę możemy dzwonić do żony czy dziecka zawsze wtedy, gdy tylko raz naciśniemy przycisk zwiększania głośności. Oczywiście, jest to pozbawione sensu, gdyż całkowicie pozbawia użyteczności bocznej konsolki.

QuickClick Gold udostępniono nam ustawienia dla każdej z dostępnych funkcji. Dostajemy możliwość zmiany jakości wykonywanego zdjęcia czy nagrywanego materiału video. Warto wspomnieć też o bardzo przydatnym widżecie pozwalającym nam na aktywację bądź dezaktywację programu.

Z racji tego, że program działa w tle, zżera sporą cześć baterii. Na szczęście ludzie z Blor Mobile pomyśleli o opcji, dzięki której QuickClick Gold aktywny jest tylko wtedy, gdy ekran urządzenia jest włączony.

Aplikacja jest prosta w obsłudze, dostępna jest w polskiej wersji językowej, a na dodatek ani razu mnie nie zawiodła. Nie widzę więc najmniejszego powodu, by Wam jej nie polecić, a jej twórcom pogratulować naprawdę bardzo udanego produktu mobilnego!