Pyramid Escape Jump – a jednak, pieniądze spadają z nieba!

0
576

Myślicie, że Wasze życie byłoby dużo łatwiejsze, gdyby pieniądze spadały Wam z nieba? Muszę Was zmartwić, ale jesteście w ogromnym błędzie. Najlepiej udowadnia nam to przypadek bohatera gierki Pyramid Escape Jump, który mógł na własnej skórze przekonać się, iż latające złote monety mogą narobić więcej szkód, niż mogłoby się to wydawać!

Główny bohater opisywanej gry na imię ma Harry. Jest klasycznym przykładem podróżnika ubranego w kapelusz, któremu podczas palenia cygara z kącika ust leci… ślina. Cóż, w resztę szczegółów dotyczących najważniejszej postaci Pyramid Escape Jump raczej nie ma się co zagłębiać, bo – jak sami widzicie – nie warto. Przejdźmy zatem do samej rozgrywki.

Akcja Pyramid Escape Jump – zgodnie z tym, na co wskazuje nam sama nazwa – rozgrywa się w jakiejś starożytnej piramidzie. Naszym celem jest dostanie się na jak najwyższy poziom budowli, jednak nie jest to tak proste, jak myślicie. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, iż w trakcie naszej przechadzki, musimy unikać przeszkód w postaci spadających bloków. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że przeszkadzajki pojawiają się losowo. Oznacza to, iż nie możemy ciągle stać w jednym miejscu i patrzeć na rosnące konto z pieniążkami.

Ilość zebranej przez nas waluty zależy głównie od nas samych. A to dlatego, iż w Pyramid Escape Jump błyskotki poukrywane są w konstrukcji piramid. Udało Wam się wysnuć z tego jakiś wniosek? Dokładnie tak – w opisywanej gierce chodzi o coś więcej, niż tylko unikanie przeszkód. Trzeba tu również zarabiać kasę. I najlepiej robić to w szybkim tempie.

Mobilne pieniądze przydają się w Pyramid Escape Jump do kupowania power-upów. Niektóre z nich dają nam okazję do przetransportowania bohatera, natomiast inne stworzone zostały głównie po to, byśmy mogli otrzymywać mniej obrażeń od czyhających na nas wrogów. Wśród tych ostatnich znaleźć można, między innymi, jadowite i długaśne węże.

System kierowana został rozwiązany w grze najlepiej, jak to tylko możliwe. Dwa przyciski służą do poruszania postacią, natomiast jeden – do oddawania skoków. Jeżeli chodzi o względy audiowizualne, w przypadku Pyramid Escape Jump nie mam żadnych zastrzeżeń. Na screenach apka może wydawać się zrobiona po amatorsku, ale zdecydowanie sprawia wrażenie profesjonalnej i co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.