Puzzle Craft – daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj

0
480

Gry strategiczne bardzo szybko mi się nudzą. Nie lubię tylko i wyłącznie podejmować decyzji i ślęczeć nad ekranem, by czekać na efekty. Studio Chillingo International rozumie ludzi takich, jak ja. Właśnie dla nich przygotowało bardzo dobrą grę o nazwie Puzzle Craft, która jest połączeniem strategii z prawdziwego zdarzenia z typowym match-3.

Puzzle Craft przychodzi nam budować od podstaw własną osadę. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy docieramy z kilkoma osobami do ładnie wyglądającego obszaru. Wspomniane postaci krok po kroku tłumaczą nam, co gdzie się znajduje i która opcja do czego służy. Nie omieszkają nam też przypomnieć o tym, że odczuwają głód. Na szczęście, nie tylko narzekają, lecz dają nam także pieniążki, które traktujemy jako swego rodzaju podatki.

puzzle

Zazwyczaj w grach strategicznych, po zagospodarowaniu danego obszaru przychodzi nam jedynie zbierać owoce naszej pracy. W Puzzle Craft  jest inaczej. Tutaj tylko i wyłącznie od nas zależy, ile w jednym roku uda nam się zebrać zboża, a także to jakie będziemy mieli zapasy różnego rodzaju surowców.

Każda akcja wydobywcza czy rolnicza to nic innego jak mini-gra przypominająca rozgrywkę znaną z apek z gatunku match-3. Na planszy wyświetla się całą masa symboli, a my musimy połączyć co najmniej trzy takie same. To, czy będziemy jedynie skupiać się na jednym, czy nie zależy tylko i wyłącznie od nas i naszej strategii. Należy jednak pamiętać, że samym chlebem mieszkańcy naszej osady się nie zadowolą.

puzzle1

 

Z biegiem czasu możemy zatrudniać osoby odpowiedzialne za konkretne działania. Na początku wszystko wydaje się być dość zagmatwane, jednak gra jest w polskiej wersji językowej, co bardzo ułatwia nam zapoznanie się z regułami i wszystkim, co z nimi związane.

Puzzle Craft wciągnęło mnie na długie godziny. Przerwali mi dopiero członkowie mojej rodziny. Podobno kazali mi zostawić grę w spokoju. Ja słyszałem jak mówili „daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj”. Jejku, co te gry potrafią zrobić z człowieka, kiedy za bardzo się w nie zaangażujemy 😉