Puzzle Capsule – puzzle w jajowatym świecie [VIDEO]

0
513

Bohaterem Puzzle Capsule jest malutki kosmita, który interesuje się wszelkiej maści… jajkami. Tyle że nie takimi kurzymi, lecz powstałymi ze znajdujących się we Wszechświecie planet. Nie brzmi to logicznie? Zgadzam się i powiem nawet więcej – dokładnie takie też jest w praktyce. Jeśli zatem macie ochotę zagrać w układankę, w której nasz sukces zależy głównie od interpretacji działań autorów, a nie naszych umiejętności – przetestujcie wspomniany przeze mnie tytuł.

Nie wiem, czy najważniejsza postać w grze jest chłopcem, czy dziewczynką. Być może kosmici nie rozróżniają płci. Wiadomo jednak, że występująca w apce istota poza podróżowaniem latającym talerzem lubi również… ssać smoka. Stąd właśnie wiemy, że jest młodziutka. A dlaczego zbiera akurat jajka, a nie znaczki pocztowe? Szczerze mówiąc, jeszcze do tego nie doszedłem.

haha

Teoretycznie rozgrywka oferowana w Puzzle Capsule jest cudowna, fantastyczna i pomysłowa. Niestety, dość szybko okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Zacznijmy jednak od podstaw. W każdej planszy zadaniem gracza jest odkrywanie pełnych pól spośród leveli zbudowanych z mniejszej bądź większej ilości pustych kwadracików. Naszym końcowym dziełem jest zawsze jakiś kształt – znak zapytania, liczba albo coś zupełnie innego.

Oczywiście, aby unikać tego, że gracz „na ślepo” uderza w każde pole i sprawdza czy jest ono przydatne, czy nie, przygotowano system kar. Zakłada on, że każdy nasz nieprawidłowy ruch wiąże się z utratą pieniążków. W sumie to nic wielkiego, bo na planszy pojawia nam się informacja na temat tego ile pól powinno być odkrytych w danym rzędzie czy kolumnie. Problem polega jedynie na tym, że prawidłowe rozwiązania wymagane od nas przez twórców Puzzle Capsule są po prostu pozbawione sensu.

O ile na początku faktycznie mamy okazję ułożyć liczby albo coś, na co prędzej czy później można wpaść, to z biegiem czasu musimy zmierzyć się z planszą, na której występuje… czapka, kalkulator i telefon, które w ogóle nie wyglądają tak, jak powinny.

haha1

Puzzle Capsule mamy sporo leveli do przejścia, a do tego od czasu do czasu dostajemy do wykonania zadanie o podwyższonym poziomie trudności. Po każdej planszy zdobywamy pieniążki. Im szybciej realizujemy cel, tym więcej kasiorki wpływa na nasze konto. Rzecz jasna, jeśli jej zabraknie, możemy sobie sprezentować za kilka złociszy.

Grafika zastosowana w apce wygląda uroczo, a jednocześnie nowocześnie. Z racji tego, że jest to typowa gra łamigłówkowa, nie ma sensu rozwodzić się więcej na temat jej wizualnych wad czy zalet.