Puppet Soccer 2014 – pacynkowe mistrzostwa

0
990

Do inauguracji piłkarskich mistrzostw świata pozostał równy tydzień. Z tej okazji postanowiłem (przepraszam, przepraszam, ale naprawdę nie mogę się już doczekać mundialu!) przedstawić Wam ciekawą futbolową produkcję o nazwie Puppet Soccer 2014, w której dostaniecie szansę poprowadzenia reprezentacji składającej się z… marionetek. Brzmi interesująco? W takim razie na co jeszcze czekacie – korki na nogi, piłka pod rękę i marsz na boisko!

Puppet Soccer 2014 – zgodnie z tym, co napisałem we wstępie – pozwala nam wybrać jedną z reprezentacji i pokierować jej piłkarzami podczas wirtualnych mistrzostw. W trakcie imprezy możemy sterować tylko jednym zawodnikiem, a w zasadzie to jego marionetką.

W przypadku mniej popularnych drużyn do wyboru mamy tylko jednego ewentualnie dwóch futbolistów. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy decydujemy się na wybranie Niemców, Portugalczyków czy Anglików. Wówczas skorzystać możemy z usług większej ilości gwiazd, które – oczywiście – mogą pochwalić się dużo lepszymi statystykami, niż ich bardziej przeciętni koledzy.

Niestety, nie wszystkie popularne nazwiska dostępne są od samego początku. Zazwyczaj jest tak, że odblokowanie konkretnego zawodnika kosztuje pewną sumę wirtualnych pieniędzy. Te natomiast zdobywa się wygrywając mecze, strzelając bramki i zajmując wyższe miejsca w klasyfikacji końcowej mundialu.

Każdy mecz w Puppet Soccer 2014 trwa równo 90 sekund. W przypadku remisu w fazie pucharowej gramy do momentu, w którym jeden z zespołów zdobędzie bramkę. Z racji tego, że pojedynek odbywa się w trybie jeden na jednego nie przewidziano możliwości wykonywania rzutów karnych, nad czym niektórzy z Was z pewnością będą ubolewać, podobnie jak ja.

Sterowanie zastosowane w apce jest proste do nauczenia. Co najważniejsze, sami decydujemy w niej o tym, gdzie dokładnie mają być położone przyciski odpowiedzialne za wykonanie strzału, podskoku czy też ruchu w prawą lub lewą stronę. Uważam, że jest to spora zaleta, która świetnie wpływa na komfort gry.

Fajnie, że autorzy Puppet Soccer 2014 zdecydowali się pozostawić oryginalny podział grup oraz postarali się o to, by marionetki zawodników wyglądały bardzo podobnie do prawdziwych postaci.  Pochwalić warto również system power-upów, dzięki którym w trudnych chwilach możemy zaatakować przeciwnika gumą balonową, ślimakami albo… zamrażaczem!