Puppet Ice Hockey – pacynki na lodzie

0
625

Mało jest produkcji stworzonych z myślą o miłośnikach hokeju na lodzie. Ale nawet jeżeli nie przepadacie za tym sportem, a po prostu piłka nożna zaczyna Was nieco nudzić, sprawdźcie kreskówkową gierkę o nazwie Puppet Ice Hockey. Ja bawiłem się przy niej znakomicie, a jak będzie z Wami?

Od razu się przyznaję, że nie oglądam hokeja. Ani na co dzień, ani przy okazji mistrzostw wysokiej rangi. Zasady tego sportu – rzecz jasna – znam, ale w Puppet Ice Hockey absolutnie nie jest to konieczne do tego, by miło spędzić nieco wolnego czasu. Dlaczego Wam o tym piszę? Głównie, by usprawiedliwić brak wiedzy na temat tego, czy postaci występujące w tej grze mają cokolwiek wspólnego z prawdziwymi graczami. Podejrzewam, że nie, ale głowy uciąć sobie nie dam.

pocket

Opisywana produkcja daje nam okazję do pokierowania… jedną z ponad sześćdziesięciu pacynek. Na dobry początek odblokowane mamy dwie z nich, natomiast kolejne możemy kupować za wirtualne pieniążki. Istnieje – co prawda – opcja ulepszania aktualnie posiadanego przez nas zawodnika, ale nawet wydając ogromną ilość monet, nie będziemy  w stanie zrobić wielkiej gwiazdki z podrzędnego hokeisty. Mówiąc wprost – chcesz być najlepszy? Musisz zapłacić!

Puppet Ice Hockey występują gracze reprezentujący różne kraje. Niestety, mimo że mamy w apce do wyboru język polski, zabrakło w niej naszej drużyny narodowej. Oczywiście, nie można za taki stan rzeczy winić autorów produkcji, gdyż Polacy nie należą do hokejowych potęg tak jak USA, Kanada czy Szwecja.

Podczas meczu rozgrywanego w grze możemy kierować zawodnikiem w prawo bądź lewo, skakać oraz oddawać strzał. W przypadku tej ostatniej czynności, zielona strzałka pokazuje nam, w którym kierunku – mniej więcej – poleci krążek i z jaką siłą wzbije się w powietrze. Na początku wydaje się to mało istotne, ale z biegiem czasu, bardziej wymagający rywale wymagają większego zainteresowania wszelkiego rodzaju dodatkami.

Osiągnięcie ostatecznego sukcesu możliwe jest w Puppet Ice Hockey nie tylko za sprawą celnych strzałów. Bardzo często w grze przydają się również utrudnienia, takie jak kostki lodu, przylepiające się gumy do życia i tak dalej. Oczywiście, mogą one działać na naszą korzyść lub nie. I co ciekawe – niektóre z nich można wyłączyć w danym meczu. Wystarczy do tego obejrzenie reklamy albo skorzystanie z wirtualnych diamentów.

Puppet Ice Hockey nie zachwyci wszystkich z Was grafiką ani rozgrywką. Myślę jednak, że fani sportu nie powinni być wielce rozczarowani tą produkcją. Dlaczego?  Bo daje sporo frajdy, a to jest najważniejsze!